Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Про підсумки, новації та декларації - з перших вуст

03.02.2016 -

Начальник Державної податкової інспекції у м. Сумах Юрій Мельник спілкувався з журналістами регіональних ЗМІ

 «Найважливішим завданням фіскальної служби було і залишається стабільне та ритмічне наповнення бюджетів усіх рівнів. І виконати його можна лише спільними зусиллями податківців та платників податків», - повідомив начальник Державної податкової інспекції у м. Сумах Юрій Мельник.

Очільник інспекції проінформував про стан надходжень до бюджетів усіх рівнів: за підсумками 2015 року до Зведеного бюджету України надійшло 1 мільярд 813 мільйонів гривень податків, зборів та інших платежів. До Державного бюджету зібрано 979,7 млн. грн. Бюджетні призначення виконані на 103,6 %, сума додаткових надходжень склала 33,7 млн. гривень.

На підтримку обороноздатності країни сумчани направили 78,9 мільйонів гривень військового податку.

Відшкодовано податку на додану вартість в сумі 751 мільйонів, у т.ч. в автоматичному режимі - 269 мільйонів гривень.

Впродовж минулого року до місцевого бюджету поступило 833,7 мільйони гривень податків та інших обов’язкових платежів. Бюджетні призначення забезпечені на 109,3 %, сума додаткових надходжень складає 70,8 мільйонів гривень.

Протягом року, що минув, суб’єкти господарювання, які працюють на спрощеній системі оподаткування, перерахували до бюджету 79,1 мільйони гривень, що складає 112,8 % від запланованої суми.

У минулому році сумські платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування перерахували в бюджет  1 мільярд 870 мільйонів гривень, що на 173,7 мільйонів більше показника 2014 року. Індикативні показники виконано на 107,4 % ,тобто бюджет отримав 129,4 мільйонів гривень більше від запланованого.

У загальній структурі бюджетних надходжень найбільшу питому вагу мають податок на доходи фізичних осіб (40,3%), податок на додану вартість (24,3%), податок на прибуток (11,7%), акцизний податок (6%), земельний податок (5,4%) та військовий збір (4,4 %).

Керівник установи відзначив високу сумлінність платників, які й під час нелегкої для країни економічно-соціальної ситуації продовжують своєчасно сплачувати податки та збори і запевнив, що у новому році фіскальна служба регіону докладе максимум зусиль задля створення умов для комфортного обслуговування платників.

Він акцентував увагу на тому, що з початку 2016 року відбулися суттєві законодавчі зміни, що очікують сумський бізнес: це стосується адміністрування податку на прибуток, акцизному податку – запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та введення акцизної накладної як обов'язкового електронного документа, змінилася ставка нарахування ЄСВ для всіх доходів з яких справляється внесок, з 1 лютого 2016 року мають запрацювати два публічних відкритих реєстри з однаковою системою хронологічного відшкодування податку на додану вартість тощо.

Юрій Володимирович запросив скористатися можливістю подання звітності в електронному вигляді суб’єктів господарювання. Для цього потрібно отримати посилені сертифікати відкритих ключів які надаються безкоштовно і дають можливість звітувати не виходячи з офісу чи дому. Для отримання цього сервісу лише необхідно завітати до Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС України, що знаходиться у приміщенні ДПІ у м. Сумах за адресою: м. Суми, площа Покровська, 2.   

Очільник інспекції нагадав, що з початку року стартувала кампанія декларування майнового стану та доходів громадян, отриманих у 2015 році і запросив до 1 травня завітати до Центру обслуговування платників ДПІ у м. Сумах тих громадян, які впродовж минулого року отримували прибуток, з якого при його нарахуванні чи виплаті не утримувався податок.