Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Який порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами - підприємцями платниками єдиного податку ?

08.09.2015

Головне управління Державної фіскальної служби у Сумській області розглянуло звернення …… про надання податкової консультації щодо порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами - підприємцями платниками єдиного податку та керуючись вимогами статті 52 Податкового кодексу України в межах компетенції повідомляє таке.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в України визначає Закон України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (з наступними змінами та доповненнями) (далі за текстом - Закон №265).

Дія Закону №265 поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі. При цьому, встановлення норм щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається.

Законом України від 1 липня 2015 року №569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» (далі за текстом – Закон №569) внесено зміни до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України  якими передбачено, що реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої групи, другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

При цьому, у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Прийняття Закону №569 змінило вимоги до обов’язку застосування реєстраторів розрахункових операцій, передбачені Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», платниками єдиного податку третьої групи - з 1 липня 2015 року та для платників єдиного податку другої групи - з 1 січня 2016 року, за виключенням платників єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи.

Поняття реєстратора розрахункових операцій наведено у абзаці 3 статті 2 Закону №265 яким визначено, що це пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу.

До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, вбудований електронний контрольно-касовий реєстратор, комп’ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.

 Враховуючи, що Закон №569 набув чинності з 23.07.2015 (офіційно опублікований у Голосі України 23.07.2015 за №131) у відповідності до вимог п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України, застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку фізичними особами - підприємцями другої і третьої груп незалежно від обраного виду діяльності, у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень, необхідно забезпечити починаючи з 1 жовтня 2015 року.

До списку