Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Про надання роз’яснення щодо порядку визначення бази оподаткування податком на додану вартість при роздрібному продажу алкогольних напоїв та розрахунку податкових зобов’язань з акцизного податку у фіскальному чеку

30.12.2015

Відповідно до пункту 188.1 статті 188 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс), база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

Згідно з підпунктом 9.1.4 пункту 9.1 статті 9 Кодексу акцизний податок є загальнодержавним податком.

Відповідно до пункту 1 розд. II Закону України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" для операцій з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів з 1 січня 2015 року запроваджено акцизний податок, ставки якого встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (з податком на додану вартість), у розмірі 5 відсотків (підпунктом 215.3.10 пункту 215.3 статті 215 Кодексу).

 

Відповідно до підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексу реалізація підакцизних товарів (продукції) - будь-які операції на митній території України, що передбачають відвантаження підакцизних товарів (продукції) згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами з передачею прав власності або без такої, за плату (компенсацію) або без такої, незалежно від строків її надання, а також безоплатного відвантаження товарів, у тому числі з давальницької сировини, реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Разом з цим підпунктом 214.1.4 пункту 214.1 статті 214 Кодексу встановлено, що базою оподаткування акцизного податку є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі.

 

Таким чином, база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг з ПДВ включає загальнодержавні податки та збори (в т. ч. акцизний податок) (пункт 188.1 статті 188 Кодексу), а базою оподаткування акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів (підпункт 214.1.4 пункту 214.1 статті 214 Кодексу).

 

З метою забезпечення єдиного підходу до застосування зазначених норм Кодексу та з урахуванням положень підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Кодексу повідомляємо, якщо суб'єкти господарювання, що здійснюють роздрібний продаж підакцизних товарів, зареєстровані платниками ПДВ, то фактична роздрібна ціна (ФРЦ) обчислюється таким чином:

 

ФРЦ = (РЦ : 100 х 120) : 100 х 105,

де РЦ - роздрібна ціна без ПДВ.

Сума податкового зобов'язання з акцизного податку з роздрібних продажів за реалізовані підакцизні товари (ПЗа) становитиме:

ПЗа = ФРЦ : 105 х 5, де:

ФРЦ - фактична роздрібна ціна, зазначена в чеку з урахуванням ПДВ та акцизного податку з роздрібних продажів.

 

Сума податкового зобов'язання з ПДВ (ПЗпдв) складатиме:

ПЗпдв = (ФРЦ - Пза) : 120 х 20, де:

(ФРЦ - фактична роздрібна ціна, зазначена в чеку з урахуванням ПДВ та акцизного податку з роздрібних продажів;

ПЗа - податкові зобов'язання з акцизного податку з роздрібного продажу).

Таким чином, у разі здійснення операцій з постачання підакцизних товарів сума акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включається до бази оподаткування податком на додану вартість.

 

Відповідна позиція викладена в листі Державної фіскальної служби України від 02.09.2015 N 18693/6/99-99-19-03-03-15.

Поряд з цим, повідомляємо, оскільки згідно Кодексу платники податку зобов'язані самостійно декларувати свої податкові зобов'язання (стаття 36 Кодексу), а відтак і самостійно визначати відповідність проведених ними операцій, операціям, які передбачено п. 188.1 статті 188 Кодексу.

Згідно із статтею 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 

До списку