Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Про введення додаткових граф у розділі 2 Книги обліку розрахункових операцій

25.01.2016

Згідно з п.п. 14.1.4 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України акцизний податок – непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених ПКУ як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції). Платником акцизного податку є особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів (п.п.212.1.11 п.212.1 ст.212 ПКУ).

Відповідно до пункту 6 глави 4 розділу ІІ Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 №417 (з наступними змінами та доповненнями) (далі за текстом – Порядок №417) використання книги обліку розрахункових операцій, зареєстрованої на реєстратор розрахункових операцій передбачає щоденне виконання записів про рух готівки та суми розрахунків.

Як зазначено у абзаці 2 пункту 8 глави 4 розділу ІІ Порядку №417 за бажанням суб’єкта господарювання у графах 5 - 8 розділу 2 книги обліку розрахункових операцій, зареєстрованої на реєстратор розрахункових операцій, можна вводити додаткові графи для зазначення сум розрахунків, суми податку на додану вартість та виданих при поверненні товару коштів, які отримані (видані) з використанням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо. Крім того, у цьому розділі книги або в книзі за формою додатка 2 можна виконувати додаткові записи, де підсумовуються дані за розрахунками за день чи за місяць.

Отже, за умови проведення розрахунків пов’язаних з роздрібним продажем підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти та інше паливо), які додатково обкладаються акцизним податком, у загальній сумі розрахунків, записаній у графі 5 розділу 2 книги обліку розрахункових операцій, повинна бути врахована також та частина розрахунків, яка обкладається вказаним податком.

Таким чином, Ваші пропозиції щодо зазначення в графі 5 розділу 2 книги обліку розрахункових операцій загальної суми розрахунків з врахуванням акцизного податку та податку на додану вартість, у графі 6 суму розрахунків за ставкою податку на додану вартість, без врахування акцизного податку та поділення графи 7 «Сума ПДВ» та окремо «Сума акцизного податку» відповідно, в яких окремо буде відображена сума акцизного податку та податку на додану вартість не будуть суперечить вимогам Порядку №417.

До списку