Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Про надання роз’яснення

29.01.2016

Про надання роз’яснення

 Головним управлінням ДФС у Сумській області відповідно до п. 52.2 ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.10 №2755-VI (далі – Кодекс) зі змінами та доповненнями, в межах компетенції, розглянуто запит «……» про надання роз’яснення щодо порядку формування податкового кредиту у разі виконання робіт по благоустрою міста за рахунок місцевого бюджету, у зв’язку з чим повідомляємо наступне.

 Відповідно до пункту 187.7 ст. 187 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.

Слід відмітити, що пунктом 187.10 статті 187 Кодексу визначено перелік платників податку, які постачають теплову енергію, природний газ (крім скрапленого), надають послуги з транспортування та/або розподілу природного газу, водопостачання, водовідведення чи послуги, вартість яких включається до складу квартирної плати чи плати за утримання житла, фізичним особам, бюджетним установам, не зареєстрованим як платники податку, а також житлово-експлуатаційним конторам, квартирно-експлуатаційним частинам, об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків, іншим платникам податку, які здійснюють збір коштів від зазначених покупців з метою подальшого їх перерахування продавцям таких товарів (надавачам послуг) у рахунок компенсації їх вартості, та визначають дату виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту за касовим методом.

Оскільки, платник не надає послуг, перерахованих у п.187.10 ст.187 Кодексу, застосування касового методу визначення дати виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту не поширюється.

Також, в п. 187.7 ст. 187 Кодексу відсутня пряма вимога щодо визначення дати податкового кредиту аналогічно даті виникнення податкових зобов’язань.

Дата виникнення податкового кредиту має визначатися у відповідності до п.198.2 ст.198 Кодексу, тобто по даті події, яка відбулася раніше:

дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;

дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною, зареєстрованою у Єдиному реєстрі податкових накладних у встановленому порядку.

У зв’язку з вищезазначеним, платник має застосовувати вимоги абз.5 п.198.6 Кодексу, у відповідності до якого у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

Таким чином, товари/послуги, основні фонди, придбані за рахунок бюджетних коштів, що надійшли платнику податку у вигляді субсидій та поточних трансфертів (за кодом економічної класифікації видатків бюджету 2610), вважаються придбаними безпосередньо платником (за умови, що такі кошти включені до доходів платника податку) і суми ПДВ, сплачені при їх придбанні, можуть бути віднесені до податкового кредиту в загальному порядку (п.198.2 ст.198 Кодексу).

 

Поряд з цим, кожен конкретний випадок податкових відносин, у томі числі і тих, про які йдеться у зверненні, потребує аналізу документів, що дозволяють детальніше ідентифікувати предмет звернення.

Натомість, оцінка правомірності відображення в податковому обліку господарських операцій може бути здійснена лише в межах податкової перевірки у відповідності до вимог Кодексу.

 Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 

До списку