Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Про нарахування роботодавцями єдиного внеску на суми нарахованої допомоги по вагітності та пологам

10.02.2016

Відповідно до абзацу сьомого  та десятого п. 1 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю та здійснюють виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами для осіб, які перебувають у відпустці  у зв’язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу  у зв’язку з вагітністю та пологами, визначені платниками єдиного внеску.  

Єдиний внесок для роботодавців, встановлюється у розмірі 22 відс. до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄВ.

Сума допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами є базою нарахування єдиного внеску.

У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

Частиною четвертою статті 9 Закону № 2464 визначено, що обчислення єдиного внеску за минулі періоди здійснюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діяв на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), на яку відповідно вищезазначеного закону  нараховується єдиний внесок.

Так,  єдиний внесок на суми перехідних лікарняних, допомоги по вагітності та пологам, нарахованих платником у січні 2016 року обчислюється у розмірі
22 відсотки.

У зв’язку з набранням чинності 01.01.2016 року Законом України
від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», внесено зміни до Закону № 2464, а саме, працівників, осіб, які перебувають у відпустці по вагітності та пологам і отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами виключено з платників єдиного внеску.

Враховуючи вищевказане,  із суми допомоги по вагітності та пологам єдиний внесок не утримується.

До списку