Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Про відмову у застосуванні спрощенної системи оподаткування платника єдиного подактку 4 групи

10.02.2016

Про розгляд звернення

 

Головне управління ДФС у Сумській області розглянуло звернення _____ (код ЄДРПОУ ___) від _____ № __ (вхідний №______ ГУ ДФС у Сумській області від _______) щодо скарги на рішення ______ ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області від _____№______ про відмову у застосуванні спрощеної системи оподаткування платника єдиного податку четвертої групи в 2016 році, та в межах компетенції повідомляє таке.

З 1 січня 2015 року Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України» фіксований сільськогосподарський податок трансформовано в єдиний податок (виділено в окрему четверту групу).

Відповідно до п. п. 295.9.2 п. 295.9 ст. 295 Податкового кодексу України (далі ПКУ) платники єдиного податку четвертої групи повинні сплачувати податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу.

Платниками єдиного податку четвертої групи до 20.02.2015 року були подані податкові декларації на 2015 рік за формою, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 №864 «Про затвердження форми Податкової декларації з фіксованого сільськогосподарського податку», і податкові зобов’язання на 2015 рік нараховувалися помісячно.

Форму податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи затверджено наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку» (далі наказ №578), який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 07 червня 2015 року за №799/27244. Відповідно до п. 4 наказу №578 цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Опубліковано у «Офіційному віснику України» від 28.07.2015 №57 стор. 1877.

Згідно п. 46.6 ст. 46 ПКУ, якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Відповідно до п. 294.1 ст. 294 ПКУ податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку четвертої групи є календарний рік.

ДФС України листом від 02.09.2015 №32589/7/99-99-15-03-01-17 було надано роз’яснення щодо особливостей декларування для платників єдиного податку четвертої групи: було запропоновано подати уточнюючі податкові декларації з фіксованого сільськогосподарського податку на 2015 рік та «звітну» декларацію платника єдиного податку четвертої групи на 2015 рік.

Підпорядковані ДПІ ГУ ДФС у Сумській області провели низку заходів і, зокрема, переглянули суми податкового боргу та пені, що виникли в наслідок щомісячних нарахувань та привели їх у відповідність до квартальних нарахувань.

Відповідно до п.п. 291.51.3 п. 291.51 ст. 291 ПКУ набуття статусу платника єдиного податку четвертої групи може бути при умові, якщо суб’єкт господарювання станом на 1 січня базового (звітного) року не має податкового боргу, за винятком безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

______ відділенням _______ ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області інтегрована картка _______ по єдиному податку четвертої групи за 2015 рік була приведена до вимог чинного податкового законодавства України. Станом на 01.01.2016 року по _______податковий борг відсутній. Лист ____ ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області від _______ про відмову у застосуванні спрощеної системи оподаткування платника єдиного податку четвертої групи _______ в 2016 році є неправомірним.

Враховуючи вищевикладене, ГУ ДФС у Сумській області повідомляє, що ___________ для підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи на 2016 рік, згідно п. п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 ПКУ, повинен подати до 20 лютого поточного року:

- загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), - контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);

- звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки - контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки;

- розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва - контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику;

- відомості (довідку) про наявність земельних ділянок - контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.

 

 

До списку