Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо звільнення від сплати земельного податку громадської організації інвалідів

10.02.2016

Відповідно до п. п. 282.1.2 п. 282.1 ст. 282 Податкового кодексу України, від сплати податку звільняються: громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці. Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який надається уповноваженим органом відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21 березня 1991 року N 875-XII (далі Закон №875) є спеціальним законом, який визначає основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними здібностями і інтересами.

Правовий статус громадських організацій інвалідів визначено розділом ІІІ вказаного Закону №875.

Як передбачено ст. 12 Закону №875, громадські організації інвалідів, їх спілки створюються з метою забезпечення рівних прав і можливостей інвалідів та їх соціального захисту, виявлення, усунення перепон і бар’єрів, що перешкоджають забезпеченню прав і задоволенню потреб таких осіб, у тому числі стосовно доступу їх нарівні з іншими громадянами до об’єктів фізичного оточення, транспорту, інформації та зв’язку, а також з урахуванням індивідуальних можливостей, здібностей та інтересів - до освіти, праці, культури, фізичної культури і спорту, надання соціальних послуг, залучення інвалідів до суспільної діяльності, здійснення громадського контролю за дотриманням прав інвалідів, представництва їхніх інтересів та усунення будь-яких проявів дискримінації стосовно інвалідів та мають право користуватися пільгами і преференціями, передбаченими законодавством.

Згідно з ст. 16 Закону №875, порядок створення, діяльності і ліквідації громадських організацій інвалідів регулюється законодавством України про громадські організації, статутами цих організацій, зареєстрованими у встановленому порядку).

Таким чином, громадське об’єднання інвалідів створюється відповідно до Закону України від 22.03.2012 № 4572-VI «Про громадські об’єднання», відповідно до ч. 3 ст. 1 якого: громадська організація - це громадське об’єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи.

Згідно зі ст. 9 Закону України від 22.03.2012 № 4572-VI «Про громадські об’єднання» (далі Закон №4572), утворення громадського об’єднання здійснюється на установчих зборах його засновників та оформлюється протоколом установчих зборів громадського об’єднання, який має містити, зокрема, рішення про утворення громадського об’єднання із зазначенням мети (цілей) його діяльності, рішення про визначення найменування та за наявності - скороченого найменування громадського об’єднання, рішення про затвердження статуту громадського об’єднання, а також рішення про утворення (обрання) керівника, органів управління громадського об’єднання відповідно до затвердженого статуту.

Як передбачено ч. 7 ст. 10 Закону №4572, власна назва громадського об’єднання може містити інформацію про статус громадського об’єднання ("дитяче", "молодіжне", "всеукраїнське") та/або про його вид ("екологічне", "правозахисне" тощо).

Відповідно до ст. 10 Закону №4572, найменування громадського об’єднання визначається рішенням установчих зборів під час його утворення.

Зміна найменування громадського об’єднання здійснюється на засіданні вищого органу управління такого об’єднання з додержанням вимог цього Закону та статуту об’єднання (за наявності).

Як передбачено ст. 11 Закону №4572, відомості про найменування громадського об’єднання, а також мету (цілі) та напрями його діяльності має містити Статут громадського об’єднання.

Враховуючи вищевикладене, ГУ ДФС у Сумській області повідомляє, що належність громадської організації до громадської організації інвалідів визначається на підставі Статуту громадського об’єднання, Протоколу установчих зборів громадського об’єднання, а також реєстраційних даних громадської організації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

До списку