Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

щодо порядку розподілу податкового кредиту при придбанні товарів, послуг, що використовуються сільськогосподарськими підприємствами частково для виробництва зернових і технічних культур, частково у операціях тваринництва та частково для виробництва інших сільськогосподарських товарів/послуг

03.03.2016

Як зазначено у зверненні, підприємство є сільськогосподарським підприємством, яке обрало спеціальний режим оподаткування з ПДВ відповідно до статті 209 Кодексу, та займається виробництвом сільськогосподарської продукції (сої, кукурудзи, соняшнику, ВРХ та молока), а також надає послуги по обробітку ґрунту.

Підприємством у січні 2016 року проведено попередню оплату за дизпаливо, яке планується отримати у лютому 2016 року та використовувати в лютому - квітні 2016 року в усіх видах сільськогосподарської діяльності.

 Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" (далі - Закон № 909) внесено зміни до пункту 209.2 статті 209 Податкового кодексу України від 02.12.10 №2755-VI (далі – Кодекс) зі змінами та доповненнями, відповідно до яких у 2016 році в межах спеціального режиму оподаткування запроваджена часткова сплата сум ПДВ до бюджету та на спеціальні рахунки. Розмір суми ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету та перерахуванню на спеціальні рахунки, залежить від виду сільськогосподарської продукції, що реалізується.

Відповідно до пункту 209.19 статті 209 Кодексу суб'єкти спеціального режиму оподаткування з ПДВ визначають податкові зобов’язання та податковий кредит у додатках  9 «Розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг» та 10 «Розрахунок сум податку на додану вартість за операціями з сільськогосподарськими товарами/ послугами, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальний рахунок» до декларації за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21 "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість" окремо за кожним видом операцій:

із зерновими (товарні позиції УКТ ЗЕД 1001-1008) та технічними культурами (товарні позиції за УКТ ЗЕД 1205, 1206);

з продукцією тваринництва (коди УКТ ЗЕД 0102, 0401);

з іншими сільськогосподарськими товарами/послугами (товарні групи 1-24, товарні позиції 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТ ЗЕД, та послуги, які отримані в результаті здійснення діяльності, на яку відповідно до пункту 209.17 цієї статті поширюється дія спеціального режиму оподаткування, окрім кодів УКТ ЗЕД, зазначених вище).

Розподіл податкового кредиту за товарами, послугами, необоротними активами, придбаними після 01 січня 2016 року, якщо вони призначені для одночасного використання в кількох видах таких операцій здійснюватиметься на підставі показників із граф 3,4,5 таблиць додатка 9.

 Слід звернути увагу, що відповідно до п. 198.2 ст. 198 Кодексу датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;

дата отримання платником податку товарів/послуг.

При цьому у разі, якщо товари/послуги, основні фонди, виготовлені та/або придбані, використовуються сільськогосподарським підприємством частково для виробництва зернових культур і технічних культур та/або частково для виробництва продукції тваринництва, та/або частково для інших сільськогосподарських товарів/послуг, сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з питомої ваги вартості таких зернових і технічних культур, продукції тваринництва та інших сільськогосподарських товарів/послуг у загальній вартості усіх сільськогосподарських товарів/послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів (підпункт «а» підпункту 209.15.1 пункту 209.15 статті 209 Кодексу).

Відповідно до роз’яснень ДФС України  (лист від 27.01. 2016 № 2533/7/99-99-19-03-01-17) для розрахунку питомої ваги за січень 2016 року потрібно брати обсяги постачань у розрізі окремих видів сільськогосподарських операцій за 12 попередніх звітних періодів (січень 2015 – грудень 2015 року). При цьому, вхідний ПДВ за січневими придбаннями/попередньою оплатою слід включати до податкового кредиту відповідно до розрахованого відсотка за певним видом діяльності.

 Таким чином, сформований у січні 2016 року податковий кредит за рахунок здійсненої попередньої оплати за дизпаливо з метою розподілу в усіх видах сільськогосподарської діяльності має здійснюватися на підставі розрахованої питомої ваги у розрізі окремих видів сільськогосподарських операцій за 12 попередніх звітних періодів (січень 2015 – грудень 2015 року).

 Поряд з цим, кожен конкретний випадок податкових відносин, у томі числі і тих, про які йдеться у зверненні, потребує аналізу документів, що дозволяють детальніше ідентифікувати предмет звернення.

Натомість, оцінка правомірності відображення в податковому обліку господарських операцій може бути здійснена лише в межах податкової перевірки у відповідності до вимог Кодексу.

Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

До списку