Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо розрахунку середньоринкової вартості легкового автомобіля та подання Податкової декларації з транспортного податку на 2016 рік

03.03.2016

Головне управління ДФС у Сумській області розглянуло лист щодо розрахунку середньоринкової вартості легкового автомобіля та подання Податкової декларації з транспортного податку на 2016 рік і повідомляє таке.

З 1 січня 2016 року набрали чинності зміни до статті 267 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ «Транспортний податок».

Платниками транспортного податку відповідно до пп.267.1.1 п. 267.1 ст. 267 Податкового кодексу є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об'єктами оподаткування,

Згідно  п.267.4 ст 267 Податкового кодексу ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 грн. за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування.

Відповідно до пп.267.2.1 п.267.2 ст.267 Податкового кодексу об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (1378 грн. м.з.п. х 750 м.з.п. = 1033500 грн.).

Середньоринкова вартість легкового автомобіля визначається за методикою, затвердженою постановою КМУ від 18.02.2016 №66 «Про затвердження Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів та внесення змін у додатки 1 і 2 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів» (далі – Постанова 66).

Тобто, середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за формулою, визначеною у пункті 3 Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.04. 2013 № 403, де за ціну нового транспортного засобу береться ціна нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач.

Джерелом інформації для визначення ціни нового автомобіля є офіційні прайс-листи виробників (дилерів).

Інформація про ціни нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач подається до 10 січня базового податкового (звітного) періоду (року) державним підприємством “Держзовнішінформ” до Мінекономрозвитку.  

Мінекономрозвитку забезпечує роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, тип двигуна, об’єм циліндрів двигуна, тип коробки переключення передач та пробіг.

Водночас повідомляємо, що платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного 2016 року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.  

З огляду на викладене зазначаємо, що для визначення середньоринкової вартості автомобіля необхідно скористатися офіційним веб-сайтом Мінекономрозвитку відповідно до вимог Постанови 66.

 

 

До списку