Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Про надання податкового роз’яснення щодо можливості проведення розрахунків при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва без застосування реєстраторів розрахункових операцій

11.03.2016

Головне управління Державної фіскальної служби у Сумській області (далі за текстом – ГУ ДФС у Сумській області) розглянуло запити Товариства з обмеженою відповідальністю … (код за ЄДРПОУ …) (далі за текстом – ТОВ «…») направлені на адресу ДПІ у м. Сумах від 23.02.2016 за №… (вх. №…/10 від 23.02.2016) та ГУ ДФС у Сумській області від 23.02.2016 за №… (вх. …/зв від 23.02.2016) про надання податкового роз’яснення щодо можливості проведення розрахунків при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва без застосування реєстраторів розрахункових операцій та керуючись вимогами статті 52 Податкового кодексу України, в межах компетенції повідомляє таке.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в України визначає Закон України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (з наступними змінами та доповненнями) (далі за текстом - Закон №265).

Дія Закону №265 поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

При цьому, встановлення норм щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається (згідно преамбули Закону №265).

Випадки незастосування реєстраторів розрахункових операцій та розрахункових книжок в Україні визначаються статтею 9 Закону №265.

Зокрема згідно чинної (діючої) редакції пункту 1 статті 9 Закону №265 визначено, що реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.

Згідно інформаційних баз ГУ ДФС у Сумській області основним видом діяльності ТОВ «…» визначено КВЕД _31.09 - Виробництво інших меблів.

Таким чином, при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва ТОВ «…», за умови проведення розрахунків у касі підприємства з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку, має право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

При цьому, разі недотримання вищевказаних умов ТОВ «…» зобов’язано відповідно до вимог Закону №265 застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

Одночасно ГУ ДФС у Сумській області зазначає, що згідно приписів пункту 52.2 статті 52 Податкового кодексу України податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

До списку