Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо відображення громадською неприбутковою організацією у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі - ф.№1-ДФ) сум витрат на забезпечення харчуванням учасників спортивних заходів, які не перевищуютьсь визначені законодавство норми

01.04.2016

Згідно пп. 164.2.17 п. 164.2 ст.164 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-IV (із змінами і доповненнями) (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються дохід, отриманий платником податку як додаткове благо, за винятком доходів, які одержані у формі та розмірах, що підлягають включенню роботодавцем до собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, а також кошти, вартість послуг, проживання, проїзду, харчування, спортивного одягу, аксесуарів, взуття та інвентарю, колясок для інвалідів, у тому числі які призначені для участі інвалідів в фізкультурно-реабілітаційних та спортивних заходах, лікарських та медико-відновлюваних засобів та інших доходів, наданих (виплачених) платнику податку - учаснику спортивних (крім професійного спорту), фізкультурно-оздоровчих заходів, заходів з фізкультурно-оздоровчої діяльності та фізкультурно-спортивної реабілітації, що фінансуються з бюджету та/або бюджетними організаціями, іншими неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату надання таких коштів.

  Відповідно до наказу Міністерства молоді та спорту України від 27.01.2014  № 146 «Про затвердження грошової добової норми витрат на забезпечення харчуванням учасників спортивних заходів» затверджено грошову добову норму витрат на забезпечення харчуванням учасників спортивних заходів в сумі 204 гривні 25 копійок (далі - Норми витрат).

         Витрати на харчування учасників спортивних заходів (спортсменів та тренерів), які не перевищують встановлені Норми витрат, не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб та відображаються у податковому розрахунку за ф.№1-ДФ за ознакою доходу «127» як інші доходи (Довідник ознак доходів затверджений наказом Міністерства фінансів України від 13.01.15 №4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку»).

         Якщо зазначені витрати перевищують встановлені Норми витрат, то сума перевищення буде вважатися додатковим благом платника податку і оподатковуватися податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс. (п.167.1 ст.167 ПКУ) та військовим збором за ставкою 1,5 відс. (п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ). Відображати такі доходи у податковому розрахунку за ф.№1-ДФ потрібно за ознакою доходу «126» як додаткове благо.

До списку