Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо коригування показників витрат, зазначених у декларації з податку на прибуток за 2014 рік

15.04.2016

Самостійне виправлення помилок здійснюється шляхом уточнення показників Декларації відповідно до статті 50 розділу II Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755 – VI зі змінами та доповненнями (далі ПКУ).

Так, відповідно до п.50.1 ст. 50 ПКУ, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПКУ платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинною на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за поточний звітний (податковий) період з поданням Додатка ВП.

Показники Додатка ВП до Декларації відображаються у двох таблицях:

показники таблиці 1 аналогічні показникам основної декларації та відображають дані виправлених показників за звітний (податковий) період, що уточнюється;

показники таблиці 2 відображають результати виправлення помилок, дані з яких переносяться до рядків 27 - 30, 32 - 34, 36 - 38 Декларації.

У разі самостійного виправлення помилок за звітні (податкові) періоди до 1 січня 2015 року заповнюються показники таблиці 2 Додатка ВП, а у рядках таблиці 1 проставляються прочерки. Про зазначене вказує примітка 8 у Додатку ВП.

У разі самостійного виправлення помилок в уточнюючій декларації за звітні (податкові) періоди до 1 січня 2015 року платниками заповнюються рядки 27 - 28, 30 - 31, 32, 34 - 35, 36 та 38 - 39 Декларації, що відображають результат уточнення податкових зобов'язань.

Оскільки основні показники, що обраховуються для визначення об'єкта оподаткування за новими правилами, суттєво змінилися, то для самостійного виправлення помилок за новою формою за звітні (податкові) періоди до 1 січня 2015 року платники мають право скористатися нормами п. 46.4 ст. 46 розділу II ПКУ щодо подання доповнення до податкової декларації, яке може бути складено за довільною формою та буде використано контролюючим органом при аналізі показників такої Декларації.

У такому разі платник зазначає про цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації (наявність доповнення ¹³). Доповнення до Декларації вважається невід'ємною частиною податкової декларації.

Таким чином, КП «…..» Сумської міськради при уточненні показників 2014 року у складі податкової декларації з податку на прибуток за 2015 рік необхідно заповнити у довільній формі доповнення 13 декларації з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом МФУ від 20 жовтня 2015 року №897 та надати додаток ВП до декларації.

До списку