Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Який код неприбутковості має бути у Міжнародного арбітражного суду зі статусом юридичної особи, засновником якої є громадська організація?

10.05.2016

Відповідно до п.133.4 ст. 133 Податкового кодексу України від 02.12.2010 N2755-VI (далі - ПКУ) зі змінами та доповненнями не є платниками податку на прибуток  неприбуткові підприємства, установи та організації  у порядку та на умовах, встановлених цим пунктом.

Згідно з п.п.133.4.1 п.133.4 ст.133 ПКУ неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:

утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;

установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям  відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення);

внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових організацій до Реєстру та виключення з Реєстру встановлює Кабінет Міністрів України (пп. 133.4.5 п. 133.4 ст. 133 ПКУ).

Відповідно до п. 34 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ до затвердження Кабінетом Міністрів України нового порядку ведення Реєстру (включення або вилучення з Реєстру) діє Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затверджене наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2013 N 37, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.02.2013 за N267/22799 (далі - Положення). Тому, внесення до Реєстру новостворених неприбуткових організацій здійснюється відповідно до вимог цього Положення.

Для внесення до Реєстру неприбуткова організація повинна подати до територіального контролюючого органу нижчого рівня за її місцезнаходженням реєстраційну заяву за формою 1-РН згідно з додатком 1 до Положення, а також копії установчих документів (п. 2 розд. II Положення).

Контролюючі органи можуть проводити перевірку відомостей, що містяться в поданих документах (п. 3 розд. II Положення).

За результатами розгляду заяви та установчих документів, територіальним контролюючим органом нижчого рівня за місцезнаходженням неприбуткової  організації приймається рішення про:

внесення, повторне внесення неприбуткової організації до Реєстру;

відмову у внесенні неприбуткової установи або організації до Реєстру;

присвоєння неприбутковій  організації іншої ознаки неприбутковості.

Рішення за формою згідно з додатком 2 до Положення готується у двох примірниках - перший надається неприбутковій  організації, а другий залишається в територіальному контролюючому органі нижчого рівня (п. 4 розд. II Положення).

Враховуючи вищевикладене, ознаку неприбутковості Міжнародному арбітражному суду зі статусом юридичної особи, засновником якого є громадська організація, буде встановлено територіальним органом ДПС після направлення  вищезазначених документів до ДПІ за місцем обліку такої організації.

До списку