Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо включення до складу доходу платника єдиного податку – юридичної особи третьої групи пільг, субсидій та субвенцій, отриманих з бюджетів

30.05.2016

Згідно абзацу 2 п.292.1 ст.292 Податкового Кодексу України (далі ПКУ) доходом платника єдиного податку юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті.

_________, як виконавець житлово-комунальних послуг одержує плату за надані послуги у вигляді тарифу, що оплачує населення в повному обсязі; частину тарифу, які оплачують пільгові верстви населення і одержувачі субсидій; частину тарифу, яку оплачують із відповідних бюджетів у розмірі наданих населенню субсидій і пільг.

Субсидії та компенсація пільг є не що інше, як частина плати за надані послуги, що надаються населенню, які оплачує бюджет.

Тобто дані надходження слід вважати як доходи від надання послуг, які включаються до доходу платника єдиного податку третьої групи.

Це стосується і наданих субвенцій на оплату електричної енергії згідно Постанови КМУ від 11.01.2005 року №20 «Про затвердження Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам та надання пільг, субсидій та компенсацій».

Разом з тим, до складу доходу згідно абзацу 4 п.292.11 ст.292 ПКУ не включаються суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм.

Відповідно до п.8 статті 7 Бюджетного Кодексу України від 08.07.2010       № 2456 – VI (із змінами та доповненнями) принцип цільового використання бюджетних коштів - бюджетні кошти використовуються тільки на цілі, визначені бюджетними призначеннями та бюджетними асигнуваннями.

До коштів цільових надходжень відносяться кошти, що отримуються підприємством на суворо визначені цілі, які виділяються за цільовим призначенням у розпорядження підприємства на здійснення відповідних заходів, не пов’язаних з формуванням власних оборотних засобів.

Згідно пп.14.1.16. п.14.1 ст.14 ПКУ виробнича дотація з бюджету - фінансова допомога з боку держави, що надається суб'єкту господарювання на безповоротній основі з метою зміцнення його фінансово-економічного становища та/або для забезпечення виробництва товарів, виконання робіт, надання послуг.

До таких надходжень відносяться дотації з бюджетів на покриття збитків, які не можна пов’язати з одержанням плати за надані послуги. Їх сумою держава закриває (компенсує) різницю між затвердженими цінами /тарифами й розміром економічно обгрунтованих витрат на виробництво житлово-комунальних послуг.

Виходячи з вищевикладеного, сума пільг та субсидій, відшкодованих з бюджету, як компенсація частини оплати за послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, наданих субвенцій на оплату електричної енергії згідно Постанови КМУ від 11.01.2005 №20 включається до доходу платника єдиного податку-юридичної особи третьої групи.

Слід зазначити, що відповідно до п.52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію. 

 

До списку