Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо порядку визначення доходу від надання транспортно- експедиційних послуг платника єдиного податку–юридичної особи третьої групи

16.06.2016

Згідно абзацу 2 п.292.1 ст.292 Податкового Кодексу України (далі ПКУ) доходом платника єдиного податку юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті.

При цьому у разі надання послуг, зокрема за договорами транспортного експедирування, доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента) (п.292.4 ст.292 ПКУ).

Статтею 929 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-IV, із змінами та доповненнями визначено, що за договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов’язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов’язаних з перевезенням вантажу.

Тобто за посередницькі послуги експедитор отримує винагороду від клієнта, яка і є його доходом.

При цьому кошти, які отримує ТОВ _________ від клієнта для виконання або організації виконання визначених договором послуг, вважаються транзитними і право власності на такі кошти до вищевказаного підприємства не переходить. Транзитні кошти, які одержуються ТОВ від клієнта для виконання або організації виконання визначених договором транспортного експедирування послуг, не включаються до обсягу доходу платника єдиного податку-юридичної особи третьої групи .

Отже, сума винагороди експедитора буде базою оподаткування єдиним податком-юридичної особи третьої групи.

Слід зазначити, що відповідно до п.52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію. 

 

До списку