Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо правильності тлумачення пп. 14.1.159 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України

01.07.2016

 Відповідно до пп. 14.1.159 пп. 14.1 ст.14  ПКУ пов'язаними визнаються юридичні та (або) фізичні особи, відносини між якими можуть впливати на умови або економічні результати їх діяльності чи діяльності осіб, яких вони представляють, з урахуванням певних критеріїв визначених:

а) для юридичних осіб;

б) для фізичної особи та юридичної особи;

в) для фізичних осіб. 

Згідно з п.п. 14.1.159 пп. 14.1 ст.14  ПКУ вплив на юридичну особу може здійснюватись:

- через володіння її корпоративними правами (одна і та сама юридична або фізична особа безпосередньо та/або опосередковано володіє корпоративними правами у розмірі 20 і більше відсотків);

- шляхом контролю її органів управління (одна і та сама юридична або фізична особа приймає рішення щодо призначення (обрання) одноособових виконавчих органів, 50 і більше відсотків складу колегіального виконавчого органу або наглядової ради тощо);

- через фінансову залежність (сума всіх наданих кредитів (позик), поворотної фінансової допомоги  перевищує у 3,5 раза (для фінансових установ – більше ніж у 10 разів)  перевищує суму власного капіталу);

- через родинні (сімейні) зв’язки та стосунки.

Юридична або фізична особа, яка здійснює вплив на економічні результати та бізнес - рішення іншої юридичної особи можуть бути визнані пов’язаними  з інших підстав, передбачених п.п. 14.1.159 пп. 14.1 ст.14 ПКУ, а саме:

-       згідно передостаннього абзацу п.п. 14.1.159 п.14.1 ст.14 ПКУ за наявності обставин, зазначених в п.п 14.1.159 п.14.1 ст.14 ПКУ, юридичні та/або фізичні особи, які є сторонами господарської операції, мають право самостійно визнати себе для цілей оподаткування пов'язаними особами з підстав, не передбачених у підпунктах "а" - "в" п.п 14.1.159 п.14.1 ст.14 ПКУ.

-       відповідно до останнього абзацу п.п 14.1.159 п.14.1 ст.14 ПКУ центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, в судовому порядку може довести на основі фактів і обставин, що одна юридична або фізична особа здійснювала практичний контроль за бізнес-рішеннями іншої юридичної особи та/або що та сама фізична або юридична особа здійснювала практичний контроль за бізнес-рішеннями кожної юридичної особи.

           Поряд з цим, кожен конкретний випадок податкових відносин, у томі числі і тих, про які йдеться у зверненні, потребує аналізу документів, що дозволяють детальніше ідентифікувати предмет звернення.

До списку