Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо справляння земельного податку під адміністративними будівлями

26.07.2016

Щодо справляння земельного податку під адміністративними будівлями.

У відповідності до підпункту 12.4.3 пункту 12.4 статті 12 та пункту 284.1 статті 284 ПКУ (в редакції Закону України від 28.12.2014 р. № 71-VIII), пункту 24 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР до повноважень сільських, селищних, міських рад та рад об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, належить, зокрема, прийняття рішення про встановлення місцевих податків та зборів, зміну розміру їх ставок, об'єкта оподаткування, порядку справляння чи надання податкових пільг, яке тягне за собою зміну податкових зобов'язань платників податків та яке набирає чинності з початку бюджетного періоду.

Рішенням LII сесії Сумської міської ради VІ скликання від 08.07.2015 р. № 4562–МР затверджено Положення про встановлення плати за землю на території міста Суми (далі - Положення), яке набрало чинності з 01 січня 2016 року.

У відповідності до пункту 6.1 розділу 6 Положення не сплачується земельний податок за земельні ділянки визначені статтею 283 Податкового кодексу.

Підпунктом 283.1.4 пункту 283.1 статті 283 ПКУ визначено, що не сплачується земельний податок за землі дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування - землі під проїзною частиною, узбіччям, земляним полотном, декоративним озелененням, резервами, кюветами, мостами, штучними спорудами, тунелями, транспортними розв'язками, водопропускними спорудами, підпірними стінками, шумовими екранами, очисними спорудами і розташованими в межах смуг відведення іншими дорожніми спорудами та обладнанням, а також землі, що знаходяться за межами смуг відведення, якщо на них розміщені споруди, що забезпечують функціонування автомобільних доріг, а саме:

а) паралельні об'їзні дороги, поромні переправи, снігозахисні споруди і насадження, протилавинні та протисельові споруди, вловлюючі з'їзди, захисні насадження, шумові екрани, очисні споруди;

б) майданчики для стоянки транспорту і відпочинку, склади, гаражі, резервуари для зберігання паливно-мастильних матеріалів, комплекси для зважування великогабаритного транспорту, виробничі бази, штучні та інші споруди, що перебувають у державній власності, власності державних підприємств або власності господарських товариств, у статутному капіталі яких 100 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі.

Згідно пункту 30.1 статті 30 ПКУ звільнення платника податків від обов'язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі є податковою пільгою.

Відповідно до пункту 284.3 статті 284 ПКУ якщо платники земельного податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, земельний податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Таким чином, у 2016 році при оподаткуванні земель міста Суми, на яких знаходиться нерухоме майно _____________________________________________, зокрема, адміністративна будівля, застосовуються приписи пункту 6.1 розділу 6 Положення та підпункту 283.1.4 пункту 283.1 статті 283 ПКУ. В разі надання в оренду земельних ділянок, окремих будівель, споруд або їх частин, земельний податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Згідно пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

До списку