Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо обчислення податкових зобов'язань з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин

26.07.2016

ГУ ДФС у Сумській області розглянуло лист ПАТ «_______________» (код ЄДРПОУ ____________) від _________ р. № ______ та додані до нього матеріали і повідомляє наступне.

Пунктом 252.22 статті 252 ПКУ встановлено коригуючі коефіцієнти до ставок рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, які визначаються залежно від виду корисної копалини (мінеральної сировини) та умов її видобування.

Зокрема, у випадку видобування запасів корисних копалин ділянки надр, затверджених державною експертизою на підставі звітів з геологічного вивчення, яке виконане платником рентної плати за рахунок власних коштів передбачено застосування коригуючого коефіцієнта у розмірі 0,70.

Лист ПАТ «_____________» від _________ р. № ______ та додані до нього матеріали не дають підстав для висновку щодо виконання звіту з геологічного вивчення родовища підземних вод «________» виключно за рахунок власних коштів підприємства.

У відповідності до абзацу другого підпункту 258.2.2 пункту 258.2 статті 258 ПКУ контролюючі органи для забезпечення контролю за правильністю обчислення платником суми рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин в частині визначення коригуючих коефіцієнтів згідно з пунктом 252.2 статті 252 ПКУ у встановленому законодавством порядку можуть залучати центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері державного гірничого нагляду, а також у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.

У відповідності до пунктів 6, 20, 21 та 23 статті 4 Положення про Державну службу геології та надр України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1174 від 30.12.2015 р., повноваження щодо здійснення державної реєстрації та ведення обліку робіт і досліджень, пов'язаних з геологічним вивченням надр, організації проведення державної експертизи звітів з геологічного вивчення надр та оцінки запасів і ресурсів корисних копалин, а також інших геологічних матеріалів, розпорядження геологічною інформацією в установленому порядку делеговано Державній службі геології та надр України (далі - Держгеонадра України).

У листі Держгеонадр України від 16.02.2012 р. № 1180/01/11-12 на адресу центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну податкову політику, повідомляється, що перевірка достовірності інформації щодо джерел фінансування, відображених у Протоколах Державної комісії України по запасах корисних копалин (далі - ДКЗ), не вимагається від ДКЗ чинним законодавством України і, відповідно, ДКЗ не здійснює перевірку первинних документів, пов'язаних з фінансуванням робіт з геологічного вивчення (банківські виписки, регістри бухгалтерського обліку надрокористувача тощо). Держгеонадра України зазначає, що посилання у протоколі ДКЗ України на інформацію, яка складена на підставі звітів і містить в собі матеріали геолого-економічної оцінки родовищ корисних копалин, виконаних надрокористувачем за власні кошти, не може розглядатися як підстава для застосування коригуючого коефіцієнта 0,70.

Таким чином, надрокористувачі, які мають намір використовувати при обчисленні податкових зобов'язань з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин коригуючий коефіцієнт, можуть звернутися до Держгеонадр України з приводу надання службою відповідної довідки.

Отримана від Держгеонадр України довідка є підставою для застосування при обчисленні податкових зобов'язань з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин коригуючого коефіцієнта у розмірі 0,70, завірена копія якої має бути надана до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини.

До списку