Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо сплати податку на майно в частині плати за землю на 2016 рік

26.07.2016

Щодо сплати податку на майно в частині плати за землю на 2016 рік.

Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, ПКУ, Законом України «Про оренду землі» від 06.10.1998 р. № 161-XIV (із змінами та доповненнями) (далі – Закон), іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

У відповідності до пункту 2 статті 206 Земельного кодексу України плата за землю справляється відповідно до закону.

Згідно частини другої статті 21 Закону розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності).

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, порядок адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, регулюються ПКУ.

У відповідності до статті 288 ПКУ підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, в якому встановлюються розмір та умови внесення орендної плати.

Договір оренди земельної ділянки (далі – Договір 1), яка розташована за адресою: м. Суми, вул. ___________, ____, між Сумською міською радою та ТОВ «_______» укладений __.__.____ р.

Згідно пункту 1.1 Договору 1 в оренду ТОВ «______» передана земельна ділянка площею _______ га за адресою: м. Суми, ___________, ____.

Договір укладений строком до __.__._____ р. (пункт 2.2 Договору 1). Згідно пункту 2.6 Договору 1 право на оренду земельної ділянки не може бути відчужено ТОВ «_______» іншим особам, внесено до статутного капіталу, передано в заставу.

Статтею 30 Закону та пунктом 5.1 Договору 1 визначено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.

У відповідності до частини четвертої статті 32 Закону перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи не є підставою для зміни умов або розірвання договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі.

Згідно пункту 5.9 Договору 1 перехід права власності на об’єкт нерухомості не є підставою для автоматичного виникнення права власності чи укладення (поновлення, припинення) договору оренди земельної ділянки, але є підставою для переходу права на землю, проте оформлення такого права здійснюється у встановленому законом порядку.

Договір про внесення змін до договору оренди земельної ділянки (далі – Договір 2), яка розташована за адресою: м. Суми, ___________, ____, між Сумською міською радою та ТОВ «______» укладений __.__._____ р.

Згідно пункту 1 Договору 2 об’єкт оренди був зменшений з _______ га до 37/100 частин ______ га, було припинено право користування земельною ділянкою площею ________ га.

У відповідності до пункту 6 Договору 2 він набирає чинності з моменту внесення відповідного запису до державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Згідно копії Договору 2, доданої до запиту ТОВ «______» від __.__.____ р. б/н, запис до державного реєстру прав вчинено лише __.__.____ р. за № _________.

У відповідності до пункту 288.7 статті 288 та пункту287.1 статті 287 ПКУ у разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Таким чином, до __.__._____ р. ТОВ «________» повинно нараховувати та сплачувати орендну плату за земельну ділянку, яка розташована за адресою: м. Суми, ___________, ____, площею 1,8102 га.

З __.__.______ р. об’єктом оподаткування орендною платою для ТОВ «______» є земельна ділянка, яка розташована за адресою: м. Суми, ___________, ____, площею _______ га (______ м2).

Згідно пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

До списку