Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо сплати податку на майно в частині плати за землю на 2016 рік

26.07.2016

Щодо сплати податку на майно в частині плати за землю на 2016 рік.

Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, ПКУ, Законом України «Про оренду землі» від 06.10.1998 р. № 161-XIV (із змінами та доповненнями) (далі – Закон № 161), іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

У відповідності до пункту 2 статті 206 Земельного кодексу України плата за землю справляється відповідно до закону.

Відповідно до статті 33 Закону № 161 по закінченні строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов’язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк (поновлення договору оренди землі).

Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов'язаний повідомити про це орендодавця до спливу строку договору оренди землі у строк, встановлений цим договором, але не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди землі.

У разі, якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі, такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, порядок адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, регулюються ПКУ.

У відповідності до статті 288 ПКУ підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, в якому встановлюються розмір та умови внесення орендної плати.

Договір оренди земельної ділянки (далі – Договір), яка розташована за адресою: м. Суми, вул. _____________, __, між Сумською міською радою та ТОВ «___________» укладений __.__.____ р.

Згідно пункту 1.1 Договору в оренду ТОВ «Світанок» передана земельна ділянка площею 0,6225 га за адресою: м. Суми, вул. _____________, __. Договір укладений строком до __.__._____ р. (пункт 2.2 Договору).

Як свідчить лист від 14.06.2016 р. № 22, на земельній ділянці знаходяться приміщення ТОВ «_________» та, відповідно, фактичне користування земельною ділянкою після закінчення формального терміну дії договору не припинялося. Земельна ділянка орендодавцеві (Сумській міській раді) не поверталася, як цього вимагає стаття 34 Закону № 161 та пункт 2.4 Договору.

За інформацією Департаменту містобудування та земельних відносин Сумської міської ради (лист на адресу ДПІ у м. Сумах від 25.04.2016 р. № 450/06.01-24) ТОВ «_________» більш ніж за місяць до спливу строку договору оренди землі звернулося до органу місцевого самоврядування (орендодавця) з заявою про поновлення договору оренди, яка була зареєстрована в управлінні «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми» Сумської міської ради за № 1295/14.03-08 від 25.12.2015 р. Протягом одного місяця після закінчення строку Договору (до 26.02.2016 р.) лист-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі не надсилався.

Таким чином, на підставі частини 6 статті 33 Закону № 161 Договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені Договором, відповідно, до моменту укладання нового договору оренди ТОВ «________» повинно нараховувати та сплачувати орендну плату в розмірі 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка розташована за адресою: м. Суми, вул. _____________, __, площею ________ га.

Згідно пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

До списку