Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо дій покупця при заповненні Заяви про допущення продавцем товарів/послуг порушень граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної у разі відсутності номера та дати податкової накладної

08.11.2016

Про надання податкової консультації, щодо дій покупця при заповненні Заяви про допущення продавцем товарів/послуг порушень граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної у разі відсутності номера та дати податкової накладної, у зв’язку з чим повідомляємо наступне.

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Кодексу у разі порушення продавцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування, покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця.

Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або допущено помилки при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної та/або порушено граничні терміни реєстрації в ЄРПН. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України від 16 листопада 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зі змінами та доповненнями, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Форму та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерством фінансів України від 28.01.2016 № 21, який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за №159/28289 (далі – Порядок № 21). Згідно з п. 18 розд. ІІІ Порядку № 21 у разі допущення продавцем товарів/послуг порушень граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого покупця за формою згідно з (Д8) (додаток 8). Копії документів, передбачених п. 201.10 ст. 201 Кодексу, подаються до контролюючого органу за місцем обліку платника податків у строки, передбачені для подання податкової декларації.

При порушенні продавцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН покупець має право заповнити додаток 8 до податкової декларації з ПДВ, в якому має зазначити наступне:

у графі 2 – назву документа: «податкова накладна»;

у графах 3 та 4 – реквізити платника податку-продавця, який порушив граничні терміни реєстрації в ЄРПН податкової накладної, а саме: у графі 3 – його найменування (ПІБ – для фізичної особи), у графі 4 – його індивідуальний податковий номер;

у графах 5 та 6 – реквізити податкової накладної (у разі наявності у покупця) (її дата та номер відповідно) стосовно якої подається додаток 8;

у графі 7 – обсяг поставки (без ПДВ), що має бути зазначений в податковій накладній;

у графі 8 – суму ПДВ;

у графі 9 – опис порушення продавцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН.

Таким чином, у разі відсутності у покупця номера та дати податкової накладної при заповненні Заяви про допущення продавцем товарів/послуг порушень граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної (Додаток 8), графи 5 та 6 не заповнюються.

Поряд з цим, кожен конкретний випадок податкових відносин, у томі числі і тих, про які йдеться у зверненні, потребує аналізу документів, що дозволяють детальніше ідентифікувати предмет звернення.

Слід зазначити, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

До списку