Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо зарахування суми авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів

13.12.2016

Підпунктом 14.1.49 пункту 14.1 статті 14 Кодексу визначено, що дивіденди - платіж, що здійснюється юридичною особою - емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв'язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.

Згідно з підпунктом 57.1¹.2 пункту 57.1¹ статті 57 Кодексу крім випадків, передбачених підпунктом 57.1¹.3 пункту 57.1¹ статті 57 Кодексу, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.

Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.

Сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів підлягає зарахуванню у зменшення податкового зобов'язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за звітний (податковий) рік.

Відповідно до підпункту 57.1¹.2 пункту 57.1¹ статті 57 Кодексу сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів не підлягає поверненню платнику податків або зарахуванню в рахунок погашення грошових зобов'язань з інших податків і зборів (обов'язкових платежів).

Це положення поширюється також на державні некорпоратизовані, казенні або комунальні підприємства, які зараховують суми дивідендів у розмірі, встановленому органом виконавчої влади, до сфери управління якого належать такі підприємства, відповідно до державного або місцевого бюджету.

Нарахування авансових внесків при виплаті дивідендів та порядок зменшення податку на прибуток на суму нарахованих та сплачених авансових внесків при виплаті дивідендів передбачено у податковій декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація), затвердженій наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897 (із змінами та доповненнями). Зокрема, у рядках 20 - 23 Декларації – нарахування авансових внесків при виплаті дивідендів, у рядку 16.4.1 додатку ЗП - зменшення нарахованої суми податку.  При цьому, сума неврахованих авансових внесків при виплаті дивідендів переноситься у зменшення податку на прибуток в наступних податкових періодах (рядок 16.4.2 додатку ЗП).

Разом з тим, положеннями пункту 38 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу встановлено, що платники податку на прибуток підприємств сплачують до 31 грудня 2016 року авансовий внесок у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року.

Тобто, граничний термін нарахування та сплати сум авансового внеску з податку на прибуток у розмірі 2/9 - 30 грудня 2016 року.

Розрахунок такого авансового внеску подається платником податку у податковій декларації за три квартали 2016 року та відображається у р.26 Декларації.

При цьому визначена у розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.

Виходячи з вище викладеного, сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів не являється переплатою та не  враховується при сплаті авансових внесків з податку на прибуток у розмірі 2/9, визначених згідно пункту 38 підрозділу 4 розділу XX "Перехідних положень" Кодексу.

Крім того зазначаємо, що у разі несплати узгодженої суми авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірах, визначених статтею 123 цього Кодексу.

Слід зазначити, що згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

До списку