Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Кампанія декларування-2018. Перші результати.

15.02.2018 -

15 лютого 2018 року в Головному управлінні ДФС у Сумській області відбувся брифінг на тему «Кампанія декларування-2018. Перші результати».

Розповідає Наталія Мірошнікова, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Сумській області:

Кампанія декларування доходів громадян у 2018 році мало чим відрізняється від попередніх років, але має, хоча й незначні, але все-таки відмінності від попередніх років.

Запроваджена нова форма декларації. Зміни незначні - в додатку до неї додано окремий розділ, в якому підприємці відображають інформацію щодо амортизаційних відрахувань. Крім цього, суми ПДФО та військового збору із прощеного фізичній особі іпотечного кредиту можна буде сплачувати в розстрочку, а також за нульовою ставкою оподатковується спадщина, отримана від родичів не тільки першого ступеня споріднення, а й від - другого, тобто від рідних братів, сестер, баби і діда.

Наталія Мірошнікова зазначила, що метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податків до бюджету, а й повернення платникам сум податку на доходи фізичних осіб, надмірно сплаченого з їх заробітної плати в минулому податковому році. Тобто, громадяни, мають право на компенсацію до 18% вартості за сплату за навчання, процентів за іпотечним житловим кредитом, за будівництво (придбання) доступного житла, за державні послуги, пов’язані з всиновленням дитини, за допоміжні репродуктивні технології, за переобладнання транспортного засобу та сплату сум страхових внесків, премій і пенсійних внесків страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, установі банку за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом.

До 2017 року сума витрат, дозволена до включення до податкової знижки, не могла перевищувати суми місячного прожиткового мінімуму помноженого на коефіцієнт 1,4 (тобто у 2016 році – не могла перевищувати 1930 грн). З 2017 року всі обмеження щодо розміру витрат скасовано.

З початку  деклараційної кампанії на Сумщині вже подано 449 декларацій про майновий стан і доходи громадян. Жителі області задекларували 26,6 млн. гривень доходів та визначено 1,3 млн. грн зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та 348,6 тис. грн з військового збору.

За основними напрямами жителі області декларували доходи від:

  • · отримання спадщини – 264 декларації;
  • · продажу сільськогосподарської продукції –  2 декларації;
  • · отримання іноземних доходи – 23 декларації;    
  • · здачі в найм нерухомого майна (крім земельної ділянки) – 41 декларація;    
  • · продажу рухомого майна – 4 декларації;
  • · продажу нерухомого майна – 26 декларацій;      
  • · отримання інших доходів – 82.

З початку року до бюджету надійшло за поданими деклараціями 232,9 тис. грн податку на доходи з фізичних осіб і 49,5 тис. грн військового збору.

До речі, у минулому році подано 9090 обов’язкових декларацій та 3392 декларації для отримання податкової знижки. До бюджету сплачено 39,8 млн. грн податку на доходи фізичних осіб та 6,2 млн. грн військового збору. Порівняно з    2016 роком кількість  декларацій на отримання податкової знижки збільшилась  на  531 (на 15,6 відс.).  Сумчанам повернуто 5 млн. грн податку на доходи фізичних осіб.

У минулому році, після 3 травня 2017 року з порушенням законодавчо встановлених термінів, до органів фіскальної служби області громадянами подано 328 обов’язкових декларацій із сумою доходів 33,85 млн. гривень. Порушники сплатили 3,7 млн. грн податку на доходи фізичних осіб та 0,5 млн. грн військового збору.

Але існує ще одна категорія громадянам, які взагалі добровільно не подали декларації. Працівники фіскальної служби Сумщини провели у минулому році 47 перевірок таких платників і донарахували їм податків на загальну суму           952,4 тис. гривень ( 12 перевірок отримання спадщини, 33 перевірки отримання додаткового блага тощо).

Перевірки тривають і в 2018 році. Так,  вже за січень 2018 року проведено 13 перевірок громадян, донараховано податку на доходи фізичних осіб та військового збору на загальну суму 34,2 тис. гривень.