Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Як заповнювати декларацію якщо змінилося прізвище

30.03.2018 -

У розпалі кампанія декларування майнового стану і доходів громадян. Чимало питань виникає у пересічних громадян при заповненні декларації. Одне з них: якщо змінилося прізвище у звітному році, як правильно відобразити це у декларації?

При заповненні декларації про майновий стан та доходи у відповідності з паспортними даними, вказуються прізвище, ім’я, по батькові платника податку на доходи фізичних осіб. У разі, якщо протягом звітного періоду, за який здійснюється декларування, платник ПДФО змінив прізвище (ім’я, по батькові), у рядку 3 слід зазначити спочатку нове прізвище (ім’я, по батькові), а в дужках – попереднє прізвище (ім’я, по батькові), - повідомляють в Державній податковій інспекції у м. Сумах.

В інспекції нагадують, що з 01.01.2018 набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556, яким внесено зміни до форми Декларації та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи. Наказом передбачено, що фізичні особи, які зобов’язані та/або мають право подати Декларацію, починаючи з 1 січня 2018 року мають звітувати виключно за новою формою Декларації.

Податкові зобов’язання з ПДФО та з військового збору, зазначені в поданій річній Декларації, фізичні особи мають сплатити самостійно до 1 серпня 2018 року (ст.179 ПКУ).