Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Дії співробітників Головного управління ДФС у Сумській області у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка

22.04.2020 -

Bідповідно до статті 24 Закону України від 14.10.2014 № 1700 – VII «Про запобігання корупції» при спробі надання працівнику органів фіскальної служби неправомірної вигоди або подарунка, незважаючи на приватні інтереси, зобов’язані невідкладно вжити таких заходів:

  • відмовитись від пропозиції;

  • за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію;

  • залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа співробітників;

  • письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або керівника Головного управління ДФС у Сумській області, спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції. 

Якщо особа, на яку поширюються обмеження щодо використання службового становища та щодо одержання подарунків, виявила у своєму службовому приміщенні чи отримала майно, що може бути неправомірною вигодою, або подарунок, вона зобов'язана невідкладно, але не пізніше одного робочого дня, письмово повідомити про цей факт свого безпосереднього керівника або керівника Головного управління ДФС у Сумській області. 

Про виявлення майна, що може бути неправомірною вигодою, або подарунка складається акт, який підписується особою, яка виявила неправомірну вигоду або подарунок, та її безпосереднім керівником або керівником Головного управління ДФС у Сумській області.

У разі якщо майно, що може бути неправомірною вигодою, або подарунок виявляє особа, яка є керівником, акт про виявлення майна, що може бути неправомірною вигодою, або подарунка підписує ця особа та особа, уповноважена на виконання обов'язків керівника Головного управління ДФС у Сумській області у разі його відсутності.

Предмети неправомірної вигоди, а також одержані чи виявлені подарунки зберігаються в органі до їх передачі спеціально уповноваженим суб'єктам у сфері протидії корупції.

Також, слід зазначити, що ст. 369 КК України передбачає покарання для тих, хто не відмовився від отримання неправомірної вигоди, а саме:

пропозиція чи обіцянка службовій особі надати їй або третій особі неправомірну вигоду, а так само надання такої вигоди за вчинення чи невчинення службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища караються штрафом від 500 до 750-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк.