Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Сумські податківці та пенсійники зустрілися за «круглим столом»

26.10.2018

 Нещодавно в приміщенні управління у м.Сумах ГУ ДФС у Сумській області відбулося засідання «круглого столу», головною темою якого були легалізація трудових відносин, детінізація заробітної плати та належний захист трудових прав працівників.

В засіданні приймали участь начальник Сумського об'єднаного управління  Пенсійного Фонду в Сумській області  Валентина Майковська, начальник управління у м.Сумах ГУ ДФС у Сумській області Роман Куріцький, заступник начальника управління - начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб  Наталія Салига та інші керівники структурних підрозділів.

За інформацією Валентини Майковської, наразі на Сумщині обліковується понад 195 тисяч осіб працездатного віку, які не сплачують податки та соціальні внески, і які  складають частину так званої «чорної тіні». Саме тіньовий сектор обкрадає кожного пенсіонера в регіоні у середньому на 900 гривень на місяць. На сьогодні з-за боргів 30 тисячам осіб не зараховується страховий стаж від 1 до 88 місяців.

Тому легалізація трудових відносин є одним з вагових резервів наповнення бюджету, кошти якого направляються на фінансування пенсій, а страховий стаж сьогоднішнього працюючого є гарантією пенсійного забезпечення майбутнього пенсіонера.

Представник Фонду проінформувала про здійснені ними заходи щодо усунення фактів прихованої зайнятості та виплати заробітної плати в «конвертах», про посилення контролю над порушниками вимог пенсійного законодавства.

В свою чергу, начальник управління у м.Сумах Роман Куріцький повідомив, що з метою своєчасного поповнення цільових фондів тільки у вересні 2018 року забезпечено надходження єдиного внеску платниками м. Суми  в сумі майже 170 мільйонів гривень, що на 30 мільйонів перевищує показник аналогічного періоду минулого року.

Крім того, СПД-боржникам направлено 121 вимогу про сплату єдиного внеску, на ДВС направлено 123 заяви щодо обмеження виїзду за кордон СПД, які мають заборгованість з єдиного внеску. 

Наприкінці зустрічі її учасники обмінялися пропозиціями та прийняли рішення посилити контроль за внесенням достовірних даних до Реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, налагодити плідну взаємодію між управлінням Пенсійного фонду та управлінням у м.Сумах ГУ ДФС у Сумській області в питаннях, що становлять обопільний інтерес. Адже тільки за умови тісної співпраці податківців та пенсійників можливе наповнення пенсійного бюджету у повній мірі.