Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Консультація податківця: як оформити найманого працівника

26.11.2018

Останнім часом питання офіційного працевлаштування стало особливо актуальним. Переважна кількість потенційних найманих працівників розуміє і зацікавлена у працевлаштуванні згідно законодавчо встановлених норм, тобто у правовому полі. Саме це гарантує соціальний захист робітника, який отримує право на нормований робочий день, вихідні, відпустки, лікарняні, декретні виплати, субсидію тощо.

Приховуючи від держави реальні доходи найманих працівників, працедавці ухиляються від сплати податків. Порушники податкового і трудового законодавства притягуються до адміністративної відповідальності. Деякі з них вже на власному невдалому досвіді переконалися, що рано чи пізно прийдеться відповідати по закону. А за порушення прийдеться викласти кругленьку суму.

Щоб уникнути негараздів в подальшому, фахівці управління у м.Сумах ГУ ДФС у Сумській області роз’яснюють роботодавцям та працівникам про чинне трудове законодавство, яке є важливим елементом в питанні оформлення легальних трудових відносин. 

Слід усвідомити головне, що працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та без повідомлення територіального органу фіскальної служби про прийом на роботу. 

Оформлюючи нового працівника, суб’єкту господарювання необхідно:

- повідомити ДФС про прийняття працівника на роботу;

- укласти в письмовій формі трудовий договір;

- створити  наказ про прийняття на роботу та зробити запис у трудовій книжці.

Необхідно пам’ятати, що повідомлення про прийняття на роботу подається до початку роботи працівника. Повідомлення подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем їх обліку як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування одним із таких способів:

- засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.

Шановні роботодавці, настав час працювати прозоро. Обкрадаючи державу, ми обкрадаємо себе.  І всім необхідно зрозуміти одне: сплата податків – це не тільки конституційний обов’язок, перш за все - це справа нашої совісті.