Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Маєте розкішне авто? Настає час за нього платити

25.06.2019

З початку липня запрацює лічильник, розпочинаючий відлік для сплати податкових зобов’язань власниками авто еліт-класу. А це означає, що  особи, які мають у своїй власності розкішний автомобіль, вже отримали податкове повідомлення-рішення про сплату транспортного податку.

       В управлінні у м.Сумах ГУ ДФС у Сумській області інформують, що сплата транспортного податку та подання звітності з цього податку регулюється ст. 267 Податкового кодексу України.

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі:

  • з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно);
  • середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається Мінекономрозвитку за методикою, затвердженою Кабміном, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Так, у 2019 році податок повинні сплачувати власники автомобілю, з моменту випуску якого не минуло 5 років, а середньоринкова вартість такого транспортного засобу становить понад 1 564 875 гривень (4173 х 375).

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування транспортним податком.

Треба пам’ятати, що у випадку спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року, податок сплачується за період з 1 січня 2019 року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому автомобіль досяг віку п’яти років.

Додаткова інформація: за п'ять місяців 2019 року до місцевих бюджетів сплачено 605 тисяч гривень транспортного податку, у тому числі – юридичними особами 500,5 тисяч гривень та 104,5 тисячі гривень – фізичними особами.