Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Підвищені мінімальні ціни на алкогольні напої

10.08.2017

Розповідає Борис Пересадько, начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Сумській області.

Розмір мінімальних цін на алкоголь, який діє сьогодні, запроваджено у листопаді 2016 р. Водночас у 2017 р. зросли ставки акцизного податку на переважну більшість алкогольних напоїв (горілку, лікеро-горілчані вироби, коньяк, вина тощо). Відбулося і зростання інших складових ціни, тому на цей час розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв.

– 09 серпня 2017 р. уряд ухвалив постанову, згідно з якою мають бути підвищені мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв, – говорить журналістам ТРК «Відікон» Борис Пересадько. – Але на сьогодні постанова ще не опублікована.

Щоб захистити споживачів від контрафактної та сурогатної продукції і зменшити частку тіньової економіки, Кабінет Міністрів України підвищив мінімальні ціни на алкоголь. Зокрема, роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби буде збільшено на 14 — 19,41 %; віскі, ром та джин  — на 6,5 — 6,6; коньяк (бренді)  — на 12,3 —29,1; вина з додаванням спирту, ігристі  — на 7,1 —13,3 %.