Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

У Сумській митниці ДФС обговорили електронне декларування товарів за принципом «єдиного вікна»

01.02.2018

З 1 лютого  2018 року  електронне декларування товарів проводиться виключно із застосуванням інформаційно-телекомунікаційної системи органів доходів  і зборів за принципом «єдиного вікна». Адже набрали чинності зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2016 року №364 (зі змінами відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 № 878) «Деякі питання реалізації принципу «єдиного вікна» під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю». Щоб детальніше розібратися у цьому питанні, у Сумській митниці ДФС під головуванням Олександра Щуцького, в.о. начальника Сумської митниці ДФС провели нараду. У ній взяли участь представники контролюючих органів та бізнесу, начальники  управлінь митниці та митних постів.

Під час наради проведено аналіз можливих ризиків, що виникатимуть при митному контролі та митному оформленні товарів, у разі обов’язкового застосування принципу «єдиного вікна» під час здійснення державних видів контролю. Висвітлені  проблемні питання та заходи щодо їх вирішення для покращення взаємодії з питань завершення державних видів контролю за принципом «єдиного вікна».

– Поставлені керівництвом уряду України та ДФС завдання у частині належного застосування в роботі Постанови КМУ повинні бути виконані, – сказав Олександр Щуцький, в .о. начальника Сумської митниці ДФС. – Сумська митниця ДФС готова до введення в дію з 01 лютого 2018 року «єдиного вікна».

 Олександр Щуцький наголосив на необхідності забезпечення готовності підрозділів інших державних контролюючих органів до застосування «єдиного вікна». Також акцентував увагу на необхідності відпрацювання такого механізму обміну інформацією та документами між Сумською митницею ДФС і контролюючими державними органами,  який би дозволив ефективно здійснювати відповідні види контролю та митне оформлення товарів з мінімальними затратами робочого часу.

Заступники начальника Сумської митниці ДФС Ігор Нікітін та Ярослав  Ілляшевич зазначили,  що на даний час  у деяких підрозділах державних органів, уповноважених на здійснення відомчого контролю під час переміщення товарів та транспортних засобів через митний кордон України, залишаються проблемні питання стосовно забезпечення взаємодії на рівні технічного оснащення та організації роботи посадових осіб. Запропонували обговорити стан справ окремо у кожному  підрозділі митного оформлення. Наголосили на необхідності консолідації зусиль задля забезпечення комфортного режиму для бізнесу.

По закінченню наради Олександр Щуцький, в.о. начальника Сумської митниці ДФС подякував усім учасникам наради за їх участь, за конструктивне та жваве обговорення важливих питань. Закликав удосконалювати взаємодію між митницею, представниками бізнесу та керівниками уповноважених органів задля вирішення питань,  які виникають  при використанні інформаційної системи «Єдине вікно».