Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

У ДФС Сумщини відбулося засідання Громадської ради

30.03.2018 -

29 березня 2018 року відбулося чергове засідання Громадської ради при ГУ ДФС у Сумській області. На порядку денному присутні розглянули питання проведення митного оформлення товарів за  принципом «єдиного вікна», обговорили новий порядок блокування податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Жваве обговорення виликала тема відшкодування податку на додану вартість, а також хід кампанії декларування доходів громадян у 2018 році.

На початку засідання Олексій Полив’яний, перший заступник начальника ГУ ДФС у Сумській області доповів, що ДФС попередньо отримала найвищу оцінку "А" від місії міжнародних експертів TADAТ, що є підтвердженням нашого динамічного розвитку. За оцінками експертів з МВФ, Єврокомісії та Світового банку ДФС відзначили «відмінно» за такими напрямами, як високий рівень вжиття заходів за результатами судових спорів, своєчасність подання декларацій та сплати податкових зобов’язань, розвиток електронних сервісів. А, отже, ці параметри податкової системи відповідають кращим світовим практикам. В квітні фіскальна служба отримає повний звіт від експертів.

– Пріоритетним завданням на 2018 рік, як і в минулому, є наповнення бюджету і детінізація. Так, у січні – лютому 2018 року органами ДФС області забезпечено майже 2 млрд грн податків і платежів до Зведеного бюджету України, – говорить Олексій Полив’яний. – Індикативні показники надходжень до бюджетів усіх рівнів, доведені наказами ДФС, забезпечено на 163 відсотки. В порівнянні до відповідного періоду минулого року забезпечено приріст надходжень на 769,2 млн. гривень.

До Державного бюджету забезпечено збір в сумі 1,2 млрд грн, що більше збору за відповідний період минулого року на 587 млн. гривень.  До місцевих бюджетів надійшло  806 млн. грн, що більше збору за відповідний період минулого року на 177,4 млн. гривень.

За словами Ігора Нікітіна, заступника начальника Сумської митниці ДФС, важливим кроком у напряму створення сприятливих умов для розвитку бізнесу та боротьби з корупцією стало запровадження в Україні принципу «єдиного вікна» при здійсненні контролю за переміщенням через митний кордон України товарів.

– Сумською митницею ДФС протягом трьох місяців оформлено майже 5,5 тисяч митних декларацій за принципом «єдиного вікна», – зазначив Ігор Нікітін. – Загалом митники оформили 8,2 тисячі митних декларації. Загальний відсоток застосування принципу «єдиного вікна» з початку 2018 року становить 66,7 %, що майже у три рази перевищує показник 2017 року.

Починаючи з 04 травня 2018 року принцип «єдиного вікна» буде застосовуватися незалежно від рішення підприємств в обов’язковому порядку.

 Про хід кампанії декларування доходів громадян розповіла Наталія Мірошнікова, начальник управління  податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Сумській області. Як вона зазначила, з початку року  в рамках цієї кампанії до бюджету надійшло за поданими деклараціями 8,6 млн. грн податку на доходи з фізичних осіб та 859 тис. грн військового збору.

Про порядок визначення суми ПДВ, яка підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України, та строки проведення розрахунків з платниками податків розповіла Світлана Краснюкова, начальник управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Сумській області.

– Ми відчуваємо позитивні зміни у веденні бізнесу, оскільки проаналізували роботу реального сектору економіки, – підсумував засідання Андрій Фролков, голова Громадської ради. – Про це говорили і на форумі ділових кіл України, в роботі якого взяли участь фахівці фіскальної служби. На жаль, існує багато проблем, які можна вирішити виключно на центральному рівні, проте у вирішенні проблем малого та середнього бізнесу на обласному рівні з боку ГУ ДФС у Сумській області ми знаходимо підтримку і порозуміння.