Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Боротьба з виплатою заробітної плати в «конвертах» - актуальна тема сьогодення

12.04.2018 -

         Однією з найболючіших проблем нашого сьогодення є виплата заробітної плати в «конвертах».  Адже, значна частина найманих працівників свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати свою заробітну плату неофіційно. В результаті, погодившись на отримання заробітної плати в "конвертах", люди не замислюються, що насамперед вони свідомо обкрадають самі себе. Такі  працівники  ризикують залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії.

          Тому, фахівці органів ДФС Сумщини постійно проводять систематичну роботу  спрямовану на  викорінення виплати заробітної плати в «конвертах», неофіційних трудових відносин та недопущення виплати заробітної плати менше мінімально встановленого рівня. 

         Дотриманню вимог законодавства про працю  сприяють зустрічі та співбесіди із керівниками підприємств і приватними підприємцями – роботодавцями.  Зокрема,  протягом  січня – березня 2018 року   проведені  співбесіди  з  117 фізичними особами-підприємцями, які виплачували заробітну плату найманим працівникам менше гарантованого рівня. За результатами проведеної роботи 111 підприємців підвищили рівень заробітної плати.

         Також,  на комісіях при місцевих органах   влади та самоврядування   заслухано  79 керівників підприємств та безпосередньо в                 органах ДФС 147.

         За результатами спільних дій органів ДФС та органів місцевої влади  та самоврядування  225  підприємств підвищили рівень заробітної плати, до бюджету додатково надійшло 942,2 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

         Крім того було виявлено та залучено до державної реєстрації  220 громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без державної реєстрації.

            Поряд з цим, найдієвішим методом у боротьбі з виплатою заробітної плати в «конвертах», насамперед може бути прагнення самих найманих працівників змусити роботодавців чесно платити заробітну плату, із дотриманням вимог чинного законодавства

           Шановні громадяни! Не позбавляйте себе соціальних благ, забезпечте собі старість, не сприяйте порушенню трудового законодавства.