Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Трансфертне ціноутворення у 2018 році

11.05.2018

Головне управління ДФС у Сумській області нагадує, що 07 березня 2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 року N108 "Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. N1045" (далі - Постанова N108).

Постановою N108 із переліку держав (територій), які відповідають критеріям, установленим п.п.39.2.1.2 п.п.39.2.1 п.39.2 ст.39  Податкового кодексу України (далі - Кодекс), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 N 1045, виключено держави Грузія, Республіка Естонія, Латвійська Республіка, Республіка Мальта та Угорщина.

Відповідно до п.п.39.2.1.7 п.п.39.2.1 п.39.2 ст.39 Кодексу господарські операції, передбачені підпунктами 39.2.1.1 (крім операцій, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні) і 39.2.1.5 цього підпункту, визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:

річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 150 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;

обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.

Отже, у разі здійснення у період з 01.01.2018 по 06.03.2018 року господарських операцій із нерезидентами, зареєстрованими у Грузії, Естонії, Латвії, Мальті чи в Угорщині, за відсутності інших критеріїв, визначених у підпунктах "а", "б", "г", "ґ" п.п.39.2.1.1 п.п.39.2.1 п.39.2    ст.39 Кодексу, вони будуть визнаватись контрольованими у разі одночасного виконання наступних умов:

річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 150 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за 2018 податковий (звітний) рік;

обсяг господарських операцій платника податків з таким контрагентом (визначений за правилами бухгалтерського обліку), здійснених у період з 01.01.2018 по 06.03.2018, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків).

Про ці та інші питання  трансфертного ціноутворення ДФС повідомила  у листі від 02.05.2018 р. №12908/7//99-99-15-02-01-17 «Про набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 року №108».