Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Телефонна «гаряча лінія» з питань функціонування нової системи управління ризиками при адмініструванні ПДВ

16.05.2018

Днями в ГУ ДФС у Сумській області   проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо  функціонування нової системи управління ризиками при адмініструванні ПДВ  з начальником управління моніторингу доходів та обліково-звітних систем Головного управління  ДФС у Сумській області Коржиловою Світланою Юріївною.

Пропонуємо до уваги відповіді на деякі запитання, поставлені під час проведення телефонної лінії.

Хто надає пояснення при зупиненні реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних  розрахунку коригування ?

Згідно з п.12 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Порядок №117), при зупиненні реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Пунктом 13 Порядку №117 визначено, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються, зокрема:

- порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД/послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена;

- пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Пунктом 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України передбачено, що розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача – платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

Отже, при зупиненні реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування на зменшення податкових зобов’язань, пояснення та копії документів, необхідні для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію розрахунку коригування в ЄРПН, подаються платником податків – продавцем, що зазначений в розрахунку коригування та податковій накладній, яка коригується.

 Як оскаржити  рішення про відмову  у  реєстрації  податкової накладної?

Скарга на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних подається в електронній формі засобами електронного зв’язку протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності рішенням комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Якщо останній день строку припадає на вихідний, неробочий або святковий день, останнім днем такого строку вважається перший робочий день, що настає за вихідним, неробочим або святковим днем. Платник податку може додавати до скарги пояснення та копії документів, які підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена.

Чи можна зареєструвати  податкову накладну  у вихідний день?

Зареєструвати податкову накладну або розрахунок коригування можна лише в будні дні, з 8:00 до 20:00 години.

Тобто встановлено, що операційний день триватиме лише в робочі дні з 8-ї до 20-ї години (раніше було з 0 до 23-ї години).

Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не будуть проводитися протягом операційного дня, крім аварійних випадків.

Якщо 15 число або останній день місяця (граничний строк для реєстрації податкової накладної та розрахунку коригування) припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважатиметься операційним днем.

Які податкові накладні не підлягають  моніторингу?

Податкові накладні/розрахунки коригування не підлягають моніторингу у разі відповідності таким ознакам:

- постачання товарів (послуг) кінцевому споживачу та/або які звільнені від оподаткування;

-  обсяг постачання з початку місяця з урахуванням поточної ПН/РК менше 500 тис. грн та керівник є директором менше, ніж у 3-х платників ПДВ;

- податкова віддача за останні 12 місяців більше 3 відсотків та відсутній значний приріст обсягів постачання у поточному місяці в порівнянні з найбільшим  показником за останні 12 місяців (більше 40 відсотків).