Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Оподаткування подарунку від юридичної особи

05.10.2018 -

 

Відповідно до п.174.6 ст.174  Податкового кодексу України                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              (далі - ПКУ) доходи у вигляді дарунка, нараховані (виплачені, надані) фізичній особі  юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, оподатковуються на загальних підставах, передбачених для оподаткування додаткового блага.

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) податку на доходи фізичних осіб та військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст.168 ПКУ.

Так, згідно з п.п.168.1.1 п.168.1 ст.168 ПКУ податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18 відс. і ставку військового збору 1,5 відсотка.

Поряд з цим, відповідно до п.п.165.1.39 п.165.1 ст.165 ПКУ не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку вартість дарунків, наданих такому платнику юридичною особою, яка у розрахунку на місяць не перевищує 25 відс. однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на      01 січня звітного податкового року (у 2018 році – 930,75 гривень).

Якщо вартість дарунків перевищує вказаний розмір, то уся їх вартість оподатковується податком на доходи фізичних осіб як додаткове благо з урахуванням положень п.164.5 ст.164 ПКУ. Вказана вартість також є об’єктом оподаткування військовим збором без застосування коефіцієнту, визначеного п.164.5 ст.164 ПКУ.