Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Результати роботи податкової міліції Сумщини протягом 9 місяців 2018 року

08.10.2018

У ГУ ДФС у Сумській області відбулася прес-конференція за участі керівників податкової міліції ДФС Сумщини.

За словами Олега Іванюти, першого заступника начальника ГУ ДФС у Сумській області, за період січня-вересня 2018 року економічний ефект від роботи податкової міліції  склав 148,2 млн. грн, що перевищує показник минулого року майже в 2,5 рази.

Пріоритетними напрямами в діяльності податкової міліції залишаються:

1)   викриття резонансних кримінальних правопорушень;

2)   виявлення та ліквідація транзитно-конвертаційних груп;

3) викриття кримінальних правопорушень у митній сфері та ліквідація так званих центрів мінімізації митних платежів;

4) протидія незаконному обігу підакцизних товарів;

5) упередження розкрадання ПДВ;

6) відшкодування завданих державі збитків та, як наслідок, забезпечення максимального надходження грошових коштів до бюджету України.

За словами начальника оперативного управління ГУ ДФС у Сумській області Олександра Гомона, за результатами розслідувань кримінальних проваджень, відкритих за матеріалами оперативників області, до бюджету надійшло 27,6 млн. грн, що у чотири рази більше результатів аналогічного періоду 2017 року.

Також виявлено та припинено діяльність 2-х міжрегіональних конвертаційних центрів із загальним обігом понад 650 млн. грн, які діяли на території Сумської, Луганської, Донецької, Київської, Дніпропетровської областей.

Олександр Гомон проінформував представників засобів масової інформації , що у рамках операції «Акциз 2018» співробітниками податкової міліції виявлено 13 злочинів за фактами незаконного виготовлення, зберігання і збуту підакцизних товарів. В цілому вилучено підакцизних товарів на суму 61,4 млн. гривень.

Крім того, припинено діяльність 6 підпільних цехів з виробництва підакцизних товарів.

За рахунок вивільнення від фальсифікату ринку підакцизної продукції забезпечено додаткові надходження акцизного податку у розмірі 25,3 млн. гривень.

Упереджено 6,4 млн. грн сум ПДВ, що були незаконно заявлені до відшкодування з бюджету та перебувають під кримінальним провадженням.

За наслідками перевірок підприємств-користувачів незаконних послуг транзитно-конвертаційних груп, а також за результатами протидії правопорушенням у сфері державних закупівель до бюджету мобілізовано 32,9 млн. гривень.

За результатами спільного відпрацювання з Сумською митницею ДФС ризикових експортно-імпортних операцій, а саме: коригування митної вартості товарів за наслідками перевірок, проведених на підставі інформації оперативних підрозділів, конфіскації товарів, накладення адміністративних стягнень у вигляді штрафів за порушення митних правил, перевірок користувачів «центрів мінімізації митних платежів» до бюджету додатково залучено 61 млн. гривень.

– Податковою міліцією області  у сфері зовнішньоекономічної діяльності, в тому числі в рамках операції «Рубіж 2018», викрито 14 кримінальних правопорушень. Збитки державі по яких склали 17 млн. грн, з яких 3 млн. грн вже відшкодовано, – повідомив Олександ Гомон.

Ліквідовано 1 центр мінімізації митних платежів з оборотом 30 млн. гривень. Також додатково сплачено 52 млн. грн митних платежів у результаті збільшення вартості задекларованих товарів.

Про розслідування кримінальних проваджень розповів присутнім Олександр Тютюнник, начальник слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області.

У поточному році, слідчими податкової міліції Сумської області направлено до суду 23 кримінальних провадження у відношенні 29 підозрюваних, що на 7 проваджень перевищує показник аналогічного періоду минулого року, у тому числі: за ст. 212 КК України – 6 проваджень, за ст. 204 КК України – 8 проваджень та за ст. 205 КК України – 9 проваджень.

До суду з обвинувальним актом спрямовано 13 проваджень у відношенні   19 підозрюваних: у т.ч. 5 проваджень за тяжкими злочинами, 3 провадження відносно групи осіб, одне з яких щодо організаторів підпільного цеху з незаконного виробництва підакцизних товарів.

Для звільнення від кримінальної відповідальності спрямовано до суду  10 проваджень, у т.ч. одне провадження за тяжким злочином.

– Одним із основних завдань слідчих підрозділів фінансових розслідувань органів ДФС є забезпечення відшкодування збитків заподіяних державі у кримінальних провадженнях, – сказав очільник слідчого підрозділу ГУ ДФС у Сумській області.

За дев’ять місяців поточного року слідчі фінансових розслідувань області у закінчених кримінальних провадженнях забезпечили відшкодування завданих державі збитків у сумі майже 21 млн. грн, що є стовідсотковим показником у відношенні до встановлених збитків у кримінальних провадженнях. Це один із найвищих показників в Україні.