Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

ДФС Сумщини залучила до легалізації 1306 найманих працівників

10.10.2018 -

 

Нелегальна заробітна плата  позбавляє соціального захисту працівників, зменшує надходження до бюджету та державних соціальних фондів і  є одним  з  напрямів роботи фахівців ГУ ДФС у Сумській області.

– Праця без оформлення трудових відносин руйнує суспільство зсередини, позбавляючи майбутнього тих, хто має неофіційну роботу і чиї трудові відносини залишаються неоформленими, – говорить Наталія Мірошнікова, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Сумській області.

Громадяни, які поставлені в жорсткі рамки безробіття, погоджуються на  умови роботодавця, а в результаті опиняються в ролі безправних виконавців. За таких умов, працівник одержує зарплатню в розмірах менших від законодавчо встановлених і, при цьому, позбавлені своїх законних прав на щорічну відпустку, виплату лікарняних тощо. Людина стає беззахисним заручником обставин. Працівник не  має   жодних доказів  на підтвердження  дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.

За рахунок заходів адміністрування (проведення співбесід та роз’яснювальної роботи з найманими працівниками щодо соціальних ризиків громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно та переваг легалізації) в ході індивідуальної роз’яснювальної роботи, проведеної податковим органом, залучено до легалізації 1306 найманих працівників. Внаслідок чого сплачено податків до бюджету: податку з доходів фізичних осіб в сумі 875 тис. грн та  єдиного внеску в сумі 1070 тис. гривень.

Крім того, впродовж року залучено до державної реєстрації 799 фізичних осіб, які зареєструвались суб'єктами підприємницької діяльності. Сплачено додатково  до бюджету  903 тис. гривень.

Слід зазначити, що в зону «особливої уваги» податківців потрапляють і ті суб’єкти господарювання, економічний потенціал яких зростає, збільшуються виробничі потужності, проте заробітна плата працівникам виплачується в незначних розмірах, менша від законодавчо встановленого мінімуму.

З метою попередження порушень законодавства ГУ ДФС у Сумській області проводяться контрольно-перевірочні заходи, в ході яких виявляються факти виплати доходів без відповідного утримання податку та неперерахування належних сум до бюджету.

Тільки з початку 2018 року фахівцями ГУ ДФС у Сумській області проведено 114 документальних перевірок СГД з питань дотримання вимог законодавства при виплаті заробітної плати, як результат за виявлені порушення по 64 СГД донараховано 14035 тис. грн, у т.ч. ПДФО майже 12 млн. грн та ЄСВ у сумі 1,8 млн. гривень.

За рахунок погашення підприємствами заборгованості із заробітної плати до бюджету вже надійшло 2,2 млн. грн податку на доходи фізичних осіб.

Нагадуємо, що з 8 жовтня розпочалися спільні контрольно-перевірочні заходи як до суб’єктів господарювання, які можуть використовувати найману працю працівників без державного оформлення, так і громадян, які здійснюють системну підприємницьку діяльність без державної реєстрації.

І на останок хочемо побажати: з метою посилення боротьби з тіньовими доходами звертайтеся до органів фіскальної служби з інформацією про факти виплати заробітної плати неофіційним шляхом. І головне, станьте небайдужими, перш за все, до самих себе!