Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

На Сумщині ліквідовано широкомасштабну схему ухилення від сплати податків забудовником, на якого працювали неоформлені робітники

07.11.2018

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Сумській області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури ліквідували широкомасштабну схему ухилення від сплати податків при забудові котеджного містечка.

Будівництво котеджного містечка  здійснювалось із застосуванням праці неоформлених найманих працівників. З метою ухилення від сплати податків підприємець використовував схему передачі належних йому земельних ділянок під забудову іншим громадянам за договором суперфіцію, нібито під самостійне ними будівництво. Насправді ж,  громадяни купували у забудовника збудовані «під ключ» індивідуальні житлові будинки з земельною ділянкою, введені в експлуатацію, з усіма підключеними комунікаціями та всією необхідною документацією.

Для пошуку покупців широко використовувалась реклама на спеціально створеному сайті в мережі Інтернет та в соціальних мережах.

При цьому, жодних податків ні з доходів від реалізації об’єктів будівництва, ні з виплаченої заробітної плати підприємець не нараховував та не сплачував.

Таким чином, фігурант ухилився від сплати податку на доходи фізичних осіб тільки з власних отриманих доходів на загальну суму 4,5 млн. гривень. Окрім того, встановлено особи понад 60 будівельників, які працювали на зловмисника без оформлення трудових відносин.

За результатами проведених заходів вилучено бухгалтерські, дозвільні та реєстраційні документи, що підтверджують проведення забудови на всіх земельних ділянках котеджного містечка безпосередньо фігурантом, а не покупцями будинків; документи щодо закупівлі будівельних матеріалів, що використовувалися забудовником при будівництві котеджного містечка, а також чорнові записи; печатки підконтрольних фігуранту суб’єктів господарювання, що використовувалися у протиправній схемі; електронні носії інформації.

Триває слідство.