Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Будівельники, які порушують законодавство, під прицілом фіскальної служби

09.11.2018

На Сумщині на виконання розпорядження Уряду розгорнуто широкомасштабний  комплекс заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

За словами Олексія Мазуренка, начальника ГУ ДФС у Сумській області, саме нелегальна праця знижує доходи місцевих бюджетів, бюджетів для виплат пенсій та фондів соціального страхування. А ще, наслідком «тіньової» зайнятості є також погіршення бізнес-середовища та інвестиційного клімату через формування недобросовісної конкуренції.

Працівники фіскальної служби не просто активізували свою роботу в рамках виявлення неоформлених працівників у нашій області, а вирішили вести із цим негативним явищем завзяту боротьбу.

– За результатами активної інформаційно-роз’яснювальної роботи з роботодавцями та громадськістю щодо неприпустимості використання праці неоформлених робітників  4192 суб’єкти господарювання подали                7396  повідомлень про прийняття на роботу 13264 працівників, – сказав Олексій Мазуренко, керівник ГУ ДФС у Сумській області. – Для порівняння, кількість  середньомісячних повідомлень складала 4104 на 7306 працівників, тобто, збільшення відбулося майже вдвічі. 

Але роз’яснення допомагають не всім роботодавцям. До суб’єктів господарювання, які не зреагували на роз’яснювальну роботу щодо виведення найманих працівників з тіні ГУ ДФС у Сумській області вживається комплекс контрольно-перевірочних заходів.         Зазначені заходи  проводилися протягом жовтня та листопада в таких галузях економіки як торгівля, будівництво та перевезення пасажирів.

Так, до перевірки  спільно з Управлінням Держпраці у Сумській області відібрано одного із забудовників, який є головним підрядником  підприємства, що здійснює будівництво чотирьох житлових будинків. При цьому, суб’єкт господарювання має неадекватну кількість найманих працівників до обсягу робіт, що проводяться. В ході перевірки встановлено 11 працівників, які проводили будівельні роботи у багатоповерховому будинку в м. Суми, що не перебували у трудових відносинах ні із забудовником, ні із підрядником.

Ще один приклад. У ході опрацювання приватних забудовників, що здійснюють будівництво котеджів для подальшого продажу, виявлено  громадян,  які отримали земельні ділянки під особисте будівництво. На території цих земельних ділянок здійснюється будівництво котеджів для подальшого продажу. Доказом є рекламна кампанія про продаж котеджів.

У ході доперевірочних заходів та фактичної перевірки встановлено, що на будівництві працює понад 10 найманих працівників, з якими ні одним із власників земельних ділянок чи осіб, що отримували дозволи на будівництво, трудові угоди  не укладались.

Наразі триває оформлення матеріалів перевірок.