Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Частина ренти за користування надрами у 2019 році зараховується до місцевих бюджетів

31.01.2019

Головне управління ДФС у Сумській області повідомляє, Законом України від 22 листопада 2018 року N 2621  внесено зміни до Бюджетного кодексу України. Деякі з них стали новацією для місцевих бюджетів.

Так, відповідно до статей 64 та 69 Бюджетного кодексу України з 01.01.2019 року  5  відсотків рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, крім вуглеводнів, зараховуєься до бюджетів міст обласного значення, об'єднаних територіальних громад, міст районного значення та сільських і селищних бюджетів.

Враховуючи вищевикладене, при декларуванні зобов'язань, починаючи за ІV квартал 2018 року, за корисні копалини загальнодержавного значення, кількість додатків № 1 за відповідним дозвільним документом (родовищем) та видом товарної продукції має відповідати кількості об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ), міст обласного значення, районного значення та сільських, селищних рад (що не увійшли до складу ОТГ). Отже, якщо родовище знаходиться на території декількох ОТГ, чи сільських, селищних, міських рад, то додаток № 1 за відповідним видом товарної продукції, виготовленої з видобутої сировини, повинен складатись окремо. Ідентифікація органу місцевого самоврядування, ОТГ, по якій розраховуються зобов'язання за видобуті корисні копалини загальнодержавного значення, здійснюється платниками в рядку 5.1 (код органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням ділянки надр). Відповідно сплата рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення за кодом 13030100 з 1 січня 2019 року здійснюється окремими платіжними документами, отримувачами яких є відповідні ОТГ, міські, сільські, селищні ради, що не увійшли до складу ОТГ.