Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Здавання нерезидентом нерухомості в оренду

27.02.2019

Головне управління ДФС у Сумській області нагадує, здавання в оренду нерухомого майна, що належить фізичній особі – нерезиденту, здійснюється відповідно до вимог п.п.170.1.3  п.170.1  ст.170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Так, нерухомість, що належить фізичній особі - нерезиденту, надається в оренду виключно через фізичну особу - підприємця або юридичну особу - резидента (уповноважених осіб), що виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступають його податковим агентом стосовно таких доходів. Нерезидент, який порушує норми цього пункту, вважається таким, що ухиляється від сплати податку

Підпунктом 170.1.4 п. 170.1 ст. 170 ПКУ встановлено, що вищезазначені доходи оподатковуються податковим агентом під час їх виплати за їх рахунок за ставкою  визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ – 18 відсотків.

Представницькі функції слід розуміти як представництво, яке відповідно до ст. 237 Цивільного кодексу України  є правовідношенням, в якому одна сторона (представник) зобов'язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє.

Також, слід звернути увагу на обов’язковість  дотримання письмової форми договору про представництво.

При цьому, ст. 238 Цивільного кодексу України встановлено, що представник не може вчиняти правочин від імені особи, яку він представляє, у своїх інтересах або в інтересах іншої особи, представником якої він одночасно є, за винятком комерційного представництва, а також щодо інших осіб, встановлених законом.