Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Коли зарплата стає контрольованою операцією

14.03.2019

Відповідно до п.134.1. ст.134 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до Н(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Господарські операції,  передбачені підпунктами 39.2.1.1 - 39.2.1.3 і 39.2.1.5 п.п.39.2.1  п.39.2 ст.39 ПКУ,  визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:

- річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухобліку, перевищує 150 млн. грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;

- обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухобліку, перевищує 10 млн. грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.

Таким чином, якщо одночасно виконуються вищевказані умови, операції з виплати (нарахування) заробітної плати фізичним особам - нерезидентам можуть вважатися контрольованими для цілей ст.39 ПКУ, а отже відповідно до п.п. 39.4.2 п.39.4 ст.39 ПКУ з таких операцій необхідно подавати звіт про контрольовані операції.

Правомірність віднесення виплати (нарахування) заробітної плати фізичним особам-нерезидентам до операцій, які підпадають під визначення контрольованих роз’яснено листом Міністерства фінансів України  від 01.02.2019   № 11420-08-63/2874.