Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Наживо: у пошуках спільних шляхів для вирішення нагальних питань

14.03.2019

Новітні підходи для спілкування та надання практичної допомоги платникам податків обирають керівники управлінь фіскальної служби Сумської області.

Днями у форматі принципової та ділової розмови відбулася зустріч начальника управління у м. Сумах ГУ ДФС у Сумській області Романа Куріцького із керівниками органів місцевого самоврядування Білопільського та Краснопільського районів.

Посадовець розповів про резерви фінансової спроможності місцевих громад – у активному залученні платників до сплати місцевих податків та зборів. А саме: плати за землю, доходів від надання в оренду земельних паїв, легалізації доходів та трудової зайнятості. Застеріг від можливих стосунків із платниками податків, які маніпулюють державними коштами, вдаються до сумнівних фінансово-майнових операцій та застосовують тіньові схеми для розкрадання коштів громад. Не залишилися без уваги питання сплати місцевих податків за місцем перебування фізичних осіб - мешканців громад та реєстрації РРО за місцем здійснення підприємницької діяльності.

Особливу зацікавленість викликало проведення інвентаризації земельних ресурсів на території ОТГ та сплати податків з таких доходів до місцевих бюджетів. 

Була акцентована увага на питанні декларування доходів громадян, отриманих у 2018 році. Адже, забезпечення повноти декларування доходів – це основне джерело наповнення саме місцевих бюджетів.

- На жаль, у суспільстві існують випадки ухилення громадян від сплати податків, коли у сільській місцевості обробляються величезні земельні ділянки, вирощується сільськогосподарську продукція на продаж і, як результат, отримується чималий дохід, але задекларувати його чомусь забувають, – говорить начальник управління у м. Сумах ГУ ДФС у Сумській області Роман Куріцький. – Завдяки спільним заходам з представниками органів місцевого самоврядування пропоную масово залучити до декларування тих громадян, які зобов’язані декларувати отримані доходи.

 

Роман Куріцький запросив до плідної співпраці в цьому напрямку голів Білопільської міської ради та Краснопільської селищної ради.

Також на зустрічі приділено увагу темі адміністративних послуг громадянам та платникам податків, які надаються у Центрі обслуговування платників управління у м. Сумах. Адже, головним завданням Центру є максимальне спрощення процедур отримання адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг, надання безкоштовних електронних ключів ЕЦП, створення комфортних умов для кожного відвідувача «податкових стін».

Голова Білопільської міської ради Юрій Закорко розповів про плани щодо створення найближчим часом ЦНАП у м. Білопіллі, у якому передбачається надання  різноманітних адміністративних послуг, у тому числі і податкових. Наприклад, отримання реєстраційного номеру облікової картки платника або реєстрації Книг доходів та витрат підприємців тощо.

Під час зустрічі представники органів самоврядування отримали змістовні відповіді на запитання та висловили пропозицію щодо налагодження постійного контакту з фіскальним відомством, продовження активної співпраці із залучення всіх додаткових джерел доходів для підвищення фінансової спроможності місцевих громад.