Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Про новації у електронному адмініструванні реалізації пального

17.05.2019

З метою інформування про практичне застосування реєстрації в системі електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП), відбулася виїзна зустріч начальників управління у м.Сумах ГУ ДФС у Сумській області Романа Куріцького та начальника управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Бориса Пересадька.

Представники фіскального відомства відвідали станцію технічного обслуговування – СТО «7 кілометр» (ФОП Карижська М.П.), що знаходиться у с.Нижня Сироватка Сумського району. Підприємство займається технічним обслуговуванням, налагодженням та заміною деталей з обмеженими термінами служби, усуненням несправностей/ремонтом вантажних автомобілів та вантажопідйомних машин. На території СТО розташовано склад пального. Відповідно, підприємство являється платником акцизного податку з реалізації пального.

Начальник управління у м.Сумах Роман Куріцький проінформував, що на сьогодні виправданим елементом наповнення бюджету є боротьба з тіньовим ринком нафтопродуктів. Адже існує чимало заповзятливих ділків, які масово виробляють фальсифікат пального і займаються так званим бодяжництвом. Аби виправити ситуацію та перекрити «кисень» порушникам, Законом України від 23.11.2018 №2628-VIII були внесенні вкрай необхідні зміни до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів.

 Борис Пересадько, начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів, більш детально розповів про законодавчі новації. Він повідомив, що відповідно  до підр. 5 р. XX ПКУ, суб'єкти господарювання, які з 1 липня 2019 року відповідатимуть визначенню "платник акцизного податку", зобов'язані:

- в період з 1 травня 2019 року до 1 червня 2019 року зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року;

- до 1 липня 2019 року зареєструватися платниками податку та зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року;

- протягом 20 календарних днів, починаючи з 1 липня 2019 року, подати до контролюючого органу акт проведення інвентаризації обсягів залишків спирту етилового станом на початок дня 1 липня 2019 року із зазначенням адрес об'єктів, на яких зберігаються відповідні обсяги залишків спирту етилового, перелік резервуарів, в яких зберігаються обсяги залишків спирту етилового, їх технічних параметрів (фізична місткість, що відповідає технічним паспортам), правовстановлюючих документів на відповідні об'єкти та документів, що засвідчують правові підстави експлуатації таких об'єктів.

Крім того, з 1 липня 2019 року виробництво, оптова/роздрібна торгівля та зберігання пального можуть здійснюватись суб’єктами господарювання виключно за наявності відповідної ліцензії, що видається терміном на 5 років. Ліцензія на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального видається на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно. За відсутністю місць оптової торгівлі пальним видається одна ліцензія на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб’єкта господарювання. Річна плата за ліцензію становить 2000 гривень на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

У ході зустрічі присутні підприємці отримали вичерпні відповіді на запитання, що у них виникли.