Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

В ГУ ДФС у Сумській області відбулося засідання Громадської ради

09.08.2017 -

9 серпня 2017 року відбулося чергове засідання Громадської ради при ГУ ДФС у Сумській області. Під час засідання затвердили положення про Громадську раду, обговорили питання наповнення бюджету на впровадження Системи автоматизованого моніторингу відповідностей податкових накладних/розрахунку коригування (далі - ПН/РК) критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних.

– У першому півріччі поточного року органами ДФС у Сумській області забезпечено збір податків до бюджетів усіх рівнів у сумі 4,7 млрд грн, що більше, ніж в аналогічному періоді минулого року на 1,2 млрд грн, або на 35,1 відсотка, – зазначив Олексій Мазуренко, начальник ГУ ДФС у Сумській області під час свого виступу. – Надходження єдиного соціального внеску в порівнянні з минулим роком теж збільшились на 420,5 млн. грн, або на 37,6 відс. та склали 1,5 млрд грн, що становить 123,2 відс. індикативного показника ДФС, додаткові надходження – 289,8 млн. гривень.

Актуальним питанням у роботі як фіскальної служби, так і платників податків на сьогодні є функціонування Системи автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків.

За словами Юрія Мельника, заступника начальника ГУ ДФС у Сумській області, за місяць дії СМКОР зупинено реєстрацію 1719 податкових накладних/розрахунків коригування у 100 суб’єктів господарювання. Це менше  1 %, а точніше  0,8 % від загальної кількості виписаних накладних. Сума ПДВ заблокованих податкових накладних становить 29,4 млн. гривень.

Основною причиною відмови у реєстрації ПН в ЄРПН або неврахування даних таблиць платників податків є відсутність копій документів або недостатність документів, які б підтвердили реальність здійснених господарських операцій.

Під час засідання члени Громадської ради зосередили увагу на детінізації бізнесу на Сумщині.  Адже тільки спільними зусиллями органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів можна цю проблему вирішити. Було запропоновано розробити Єдину програму по детінізації бізнесу в Сумській області. В свою чергу Андрій Фролков, голова Громадської ради при ГУ ДФС у Сумській області виявив ініціативу від імені Громадської ради звернутися до аналогічного органу в Національній поліції Сумської області, щоб надати проблемі більш широкого розголосу та залучити правоохоронців до цього болючого питання.