Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Фахівці ГУ ДФС у Сумській області зустрілись з сільськогосподарськими товаровиробниками

18.08.2017

У Головному управлінні ДФС у Сумській області відбулося засідання «круглого столу» за участі сільськогосподарських товаровиробників. Головне питання, що стояло на порядку денному, – обговорення роботи системи  автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (СМКОР.)                 

– Першим звітним періодом з ПДВ, на який мала вплив процедура зупинення реєстрації податкових накладних є червень 2017 року, оскільки з 01 липня 2017 року реєстрацію податкових накладних з датою виписки – червень 2017 року  могло бути зупинено, – сказав Юрій Мельник, заступник начальника ГУ ДФС у Сумській області.

Так, станом на 15.08.2017 року зупинено реєстрацію 1087 податкових накладних/розрахунків коригування з датою виписки – червень на суму 11,7 млн. грн, з них у 6 сільськогосподарських товаровиробників на суму 0,5 млн. гривень.

Подали повідомлення з комплектом документів та відповідні пояснення 299 платників на суму 9,1 млн. грн, з них сільськогосподарські товаровиробники за 12 податковими накладними на суму 1,4 млн. гривень.

За словами Юрія Мельника, за рішенням комісії ДФС України вже  зареєстровано 123 податкові накладні на суму 2,5 млн. грн, в т. ч.  5 податкових накладних с/г товаровиробників на суму 0,3 млн. гривень.  Відмовлено у реєстрації  53 податкових накладних на суму 1,3 млн. гривень. До речі, сільськогосподарським товаровиробникам у реєстрації ДФС не відмовляла.

Тетяна Калініченко, заступник начальника управління-начальник відділу адміністрування ПДВ управління податків і зборів з юридичних осіб детально зупинилася на податкових наслідках зупинення реєстрації податкових накладних.  Вона зазначила, що зупинення реєстрації податкової накладної не звільняє продавця від обов’язку відобразити податкові зобов’язання за такою податковою накладною в декларації з ПДВ (за виключенням випадку, коли заблокована податкова накладна була складена помилково).  При цьому датою реєстрації податкової накладної буде дата прийняття комісією ДФС України рішення про її реєстрацію.

Якщо за зупиненими податковими накладними справа дійде до судових розглядів, податкову накладну при позитивному результаті зареєструють днем набуття рішенням суду законної сили або днем, зазначеним у рішенні. Важливо, що за прострочення реєстрації податкової накладної штрафних санкцій не буде.

– Право на податковий кредит за зупиненою податковою накладною покупець отримає після того, як податкова накладна буде зареєстрована, – підкреслила Тетяна Калініченко.

Представники агробізнесу під час активного обговорення роботи СМКОР задавали практичні запитання працівникам ГУ ДФС у Сумській області. Також цікавилися конкретними господарськими операціями, за якими зупинено реєстрацію податкових накладних. Розібратися бухгалтерам які ж саме потрібно подавати документи в тому чи іншому випадку допомогла Світлана Коржилова, начальник управління моніторингу доходів обліково-звітних систем.

– За час своєї роботи СМКОР вже показала позитивні фінансові результати. Адже сплата ПДВ на Сумщині збільшилася в два рази, – сказав Юрій Мельник, заступник начальника ГУ ДФС у Сумській області. –  За червень 2017 року сільськогосподарські товаровиробники сплатили до бюджету 45,7 млн. грн ПДВ або 44,4 відс. від нарахованих сум податку до сплати. Податкове навантаження у зазначеної категорії платників теж збільшилося з 3,2 до 4,6 відсотка. При цьому, обсяг оподатковуваних операцій зменшився з 1,2 млрд грн до 992,8 млн. гривень.

   До речі, платники, у яких податкове навантаження за останні 12 місяців перевищує 5%, зможуть безперешкодно реєструвати всі податкові накладні.