Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Реагування на критику у ЗМІ щодо нелегальних заправок у Сумах

14.03.2016 -

Джерело:

Данкорonline, 11.03.2016

“Нелегальные заправки в Сумах крышуют и налоговики?»

Сотрудники Национальной полиции уже три часа ждут налоговиков на нелегальной заправке, чтобы передать им материалы по обнаруженным сегодня нелегальным заправкам по ул. Харьковской, 105 и Чорновола, 27.

Сейчас на заправке на Харьковской, 105 находится наш корреспондент. Здесь в складском помещении во время обыска по уголовному производству по факту кражи полицейские выявили цистерны с бензином, колонку для заправки и заправочные пистолеты.

Прибыв на место, правоохранители зафиксировали и факт продажи 10 литров топлива по 16 грн за литр.

На Чорновола, 27 выявлены канистры и тоже зафиксирован факт сбыта топлива.

Следственные действия начались около 17.00, до сих пор налоговики не изъяли обнаруженное здесь.

В пресс-службе главного управления ГФС в Сумской области затрудняются комментировать эту ситуацию.

Спустя 4 часа после вызова на место таки приехали следственно-оперативная группа ГФС на честном автомобиле Хюндай Санта-Фе. Арендатор бокса сообщил им, что владельцем является директор КП «Теплоэнергоцентраль», депутат Сумского горсовета от ВО «Батькивщина» Евгений Скоробагатский.

По сообщению Нацполиции, налоговики отказываются выезжать на нелегальную заправку на Чорновола, 27.

Позиція ГУ ДФС у Сумській області

До чергової частини оперативного управління ГУ ДФС у Сумській області 11 березня 2016 року о 18 год. 20 хв. надійшов телефонний дзвінок від особи, що відрекомендувалася заступником керівника слідчого підрозділу національної поліції. Повідомлено інформацію, що працівниками національної поліції виявлено дві нелегальні заправки за адресами по вул. Харківській, б.105 та Чорновола, б.27/2. В подальшому така ж інформація надійшла телефоном від чергового Сумського відділу Головного управління Національної Поліції в Сумській області із зазначенням, що вона є повідомленням про злочин, передбачений ст. 204 Кримінального кодексу України «Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів», що підслідний податковій міліції.

На уточнююче питання чергового ГУ ДФС у Сумській області щодо відомостей про незаконне виготовлення пального телефонуючий повідомив, що такою інформацією не володіє.

При виїзді слідчо-оперативних груп ГУ ДФС у Сумській області за зазначеними адресами встановлено, що там проводяться обшуки співробітниками національної поліції на підставі відповідних ухвал суду. Виконання зазначених ухвал не доручалося працівникам ГУ ДФС у Сумській області ні слідчим суддею, ні слідчим національної поліції.

Працівниками податкової міліції на місцях подій опитано громадян, які дали свічення про придбання ними пально-мастильних матеріалів за готівкові кошти за адресами по вул. Харківській, 105 та Чорновола, 27/2.

Після завершення проведення слідчих дій працівниками національної поліції, співробітниками ГУ ДФС у Сумській області, за згодою власника - відповідно до вимог Кримінально-процесуального кодексу України - проведено огляд гаражу, розташованого по вул. Харківській, 105. Виявлено та вилучено ємності із рідиною, що має характерний запах нафтопродуктів, а також обладнання для його перекачування та обліку.

Огляд будинку за адресою вул. Чорновола, б. 27/2, не проводився за відсутності згоди власника. Відповідно статті 233 Кримінально-процесуального кодексу України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якої метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.

Слідчим ГУ ДФС у Сумській області відповідні відомості за ст. 204 КК України внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Триває досудове розслідування.

Проте подив викликають дії співробітників національної поліції. Так, згідно ч.1 статті 214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Частиною 2 статті 218 КПК України визначено: якщо слідчому із заяви, повідомлення або інших джерел стало відомо про обставини, які можуть свідчити про кримінальне правопорушення, розслідування якого не віднесене до його компетенції, він проводить розслідування доти, доки прокурор не визначить іншу підслідність.

Таким чином, інформація у статті «Нелегальные заправки в Сумах крышуют и налоговики?» на сайті інтернет-видання «Данкорonline», не відповідає дійсності.

Як повідомлялося раніше, 10 березня 2016 року працівниками податкової міліції Головного управління ДФС у Сумській припинено незаконну діяльність з торгівлі стислим газом на пересувній АГЗС, у ході перевірки виявлено та вилучено автомобіль з газовими балонами, заповненими стислим газом та обладнанням для його для перекачування на суму понад 300 тисяч гривень.