Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Скористайтесь послугами Центру обслуговування платників податків при ДПІ у м. Сумах

18.09.2013 -

Проведення Інтернет-конференцій не новина для фахівців Державної податкової інспекції у м. Сумах.

Цього разу з платниками податків на сайті інтернет-видання «Всі Суми» спілкувалася начальник управління обслуговування платників податків Вікторія Мирончук, яка розповіла про роботу Центру обслуговування  платників податків та відповіла на питання абонентів.

 Доброго дня! Хочу уточнити, які саме послуги можна отримати  податковій інспекції Сум?

Звернувшись до Центру обслуговування платників податків ДПІ у м. Сумах громадяни,  підприємці,  представники суб’єктів господарювання та інші платники податків можуть отримати такі адміністративні послуги:

-  видача довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів та про відсутність заборгованості із сплати податків, які припиняють підприємницьку діяльність;

- видача довідок про сплату податку на доходи фізичних осіб платником податку – резидентом та про сплату роботодавцем податків та зборів;

-  включення (виключення) до (з) реєстрів платників податків;

- видача патентів, свідоцтв про перехід на спеціальні режими оподаткування;     -  видача картки платника податків;

-  приймання та видача документів для оформлення ліцензій;

- реєстрація розрахункових книжок та книг обліку, взяття на облік реєстраторів розрахункових операцій.

Крім того, в Центрі обслуговування платників податків ДПІ у м. Сумах додатково можливо отримати:

- консультаційну допомогу в оформленні заяв, заповненні податкової звітності;

- інформацію про реквізити рахунків для зарахування платежів до бюджетів,

- ставки податків та роз’яснення з питань податкового, митного законодавства та єдиного соціального внеску;

-  безкоштовне програмне забезпечення для формування та подання податкової звітності;

-  відправку звітних документів та вхідної кореспонденції;

- проведення з платниками податків звірки стану розрахунків з бюджетами та надання повідомлень, актів звірок за відповідними письмовими зверненнями.

Необхідно отримати реєстраційний номер облікової картки платника, але  в обідню перерву я не встигаю відвідати податкову. Чи можу я отримати документ у інший, зручний для мене час?

З метою забезпечення комфортних умов платникам податків та громадянам фахівці інспекції надають адміністративні послуги у робочі дні з 9.00 до 20.00 та у суботу з 9.00 до 16.00 відповідно до встановлених стандартів якості обслуговування платників податків.

В який термін можна отримати відповідь на письмове звернення до податкової інспекції?

У відповідності до Закону України «Про звернення громадян» №393/96-ВР від 02.10.96 року на розгляд звернення громадян відводиться не більше одного місяця від дня їх надходження. Ті ж звернення, які не потребують додаткового вивчення, розглядаються невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. В разі ж, коли порушені у зверненні питання вимагають додаткового вивчення, максимальний строк з прийняття рішення по зверненню може бути продовжено до 45 днів. При цьому заявник обов’язково повідомляється про продовження терміну розгляду заяви, пропозиції чи скарги.

 Як у податковій отримати необхідну мені інформацію?

 В приміщенні Центру обслуговування платників податків обладнане місце - стенд, що містить публічну інформацію. Всі адміністративні послуги відображені у відповідних інформаційних картках, з якими можна ознайомитись у консультанта-модератора.

 Крім того, доступ до інформації забезпечується шляхом систематичного та оперативного оприлюднення інформації:

- в офіційних друкованих виданнях;

- на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет;

- на інформаційних стендах;

- будь-яким іншим способом.

Маю звернутися до податкового органу письмово. Поясніть, чи є якісь особливі вимоги при оформленні запиту на інформацію?

Запит на інформацію має містити:

- ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є;

- загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;

- підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

 Як записатись на особистий прийом до керівника міської податкової?

Особистий прийом громадян проводиться згідно Графіку особистого прийому в ДПІ у м. Сумах ГУ Міндоходів у Сумській області, який затверджено начальником інспекції.  Графік особистого прийому громадян із зазначенням прізвищ посадових осіб, які повинні приймати відвідувачів, часу й місця прийому розміщений  у приміщені  Центру обслуговування платників податків ДПІ у м. Сумах.

Попередній запис на особистий прийом до керівника, його першого заступника і заступників, керівників структурних підрозділів закінчується не пізніше ніж за п’ять робочих днів до календарної дати прийому.

Запис на особистий прийом проводиться в ЦОППі у консультанта-модератора.

Написала запит у податкову. Хочу дізнатися, коли маю отримати відповідь на нього. Дякую

Розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту.

Клопотання про термінове опрацювання запиту має бути обґрунтованим.

У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Чи передбачена плата за надання податкової інформації у грошовому вимірі?

Інформація на запит надається безкоштовно.

У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.

Розмір фактичних витрат визначається відповідним розпорядником на копіювання та друк в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо розпорядник інформації не встановив розміру плати за копіювання або друк, інформація надається безкоштовно.

При наданні особі інформації про себе та інформації, що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується.

Чи може контролюючий орган відмовити мені у наданні інформації? Якщо так, то у якому випадку?

Розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках:

1) розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;

2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом;

3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком;

4) не дотримано вимог до запиту на інформацію.

Я – пенсіонер. Тиждень тому звернувся зі зверненням до ДПІ у м. Сумах  і на мою адресу ще не надійшла відповідь. Чи є порушенням законодавства така затримка у надані мені відповіді на лист?

Відповідно до чинного законодавства ( ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» на розгляд звернення громадян відводиться не більше одного місяця від дня їх надходження. Ті ж звернення, які не потребують додаткового вивчення, розглядаються невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. В разі ж, коли порушені у зверненні питання вимагають додаткового вивчення, максимальний строк з прийняття рішення по зверненню може бути продовжено до 45 днів. При цьому заявник обов’язково повідомляється про продовження терміну розгляду заяви, пропозиції чи скарги. Таким чином, порушень строків розгляду звернення з боку органів Міндоходів не вбачається.

Хочу повідомити про проживання квартирантів у сусідів, але не хочу мати від цього неприємності. Чи буде розглянута моя анонімна заява?

Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором, а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.