Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Спрощена система оподаткування – тема «гарячої» лінії в Конотопській ОДПІ

24.09.2013 -

На запитання платників податків відповідав перший заступник начальника Конотопської ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області Роман Куріцький.

Спрощена система оподаткування – дуже актуальна тема і тому безліч питань пролунало під час сеансу від платників податків. Наводимо основні питання та відповіді на них:

Який податковий (звітний) період вважається останнім для фізичних осіб підприємців – платників єдиного податку, які припиняють провадження підприємницької діяльності? 

Відповідно до п. 294.6 ст. 294 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому подано до органу державної податкової служби заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності.

Чи має право платник єдиного податку другої групи продавати товар юридичній особі – неплатнику єдиного податку?

Нормами пп. 2 пп. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу визначено, що платником єдиного податку другої групи є фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб – підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005). Такі фізичні особи – підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для третьої групи.

Таким чином, платники єдиного податку другої групи не мають право здійснювати господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, юридичним особам – неплатникам єдиного податку, проте обмеження продажу товарів платниками єдиного податку другої групи юридичним особам – неплатникам єдиного податку законодавством не передбачено.

Чи звільняються фізичні особи підприємці – платники єдиного податку від сплати єдиного внеску на час відпустки та за період хвороби?

Законом № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» не передбачено пільг зі сплати єдиного внеску підприємцями на час відпустки та за період хвороби.

Крім того, відповідно до п. 12 ст. 9 Закону № 2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Таким чином, фізичні особи – платники єдиного податку першої і другої груп, у період протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів, залишаються платниками спрощеної системи оподаткування, відповідно, мають обов’язок щодо сплати єдиного внеску незалежно від того отримували вони дохід у цей період чи ні.

При дотриманні яких умов новостворена фізична особа – підприємець може зареєструватися платником ПДВ?

Відповідно до п. 182.1 ст. 182 Податкового кодексу України якщо особа, яка провадить оподатковувані операції і відповідно до пункту 181.1 ст. 181 цього Кодексу не є платником податку у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.

Таким чином, добровільна реєстрація платником ПДВ здійснюється за умови наявності в особи оподатковуваних операцій незалежно від дати її державної реєстрації.

Згідно з п. 183.3 ст. 183 ПКУ у разі добровільної реєстрації особи як платника податку або особи, яка відповідає вимогам, визначеним підпунктом 6 пункту 180.1 статті 180 цього Кодексу, реєстраційна заява подається до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.